gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Presentatie bundel Dichters van Dienst

831790653d9492f262edab33c8d947a3.jpg

Zondagmiddag werd in Galeie de Compagnie het eerste exemplaar van een bijzondere dichtbundel overhandigd aan wethouder Piet Sleeking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Dichters van Dienst" is de titel van het boekje waarin zeventien dichters een selectie van hun voorgedragen werk, in het Drechtstad FM programma Studio De Witt, publiceren. Het programma dat elke zaterdag te beluisten valt, sluit altijd af met een gedicht voorgedragen door 'een dichter van dienst". Met deze bijeeenkomst in Galerie de Compagnie kwam tevens een eind aan dit soort activiteiten in het West-Indisch Huis. Eigenaar en galeriehouder Victor Deconinck heeft het pand verkocht en het is nog de vraag of de nieuwe eigenaar het pand voor dit soort activiteiten blijft open stellen.

Donderdag vanaf 18.00 u. in ons programma "Eilandleven" zullen alle Dichters van Dienst een gedicht uit de bundel voordragen.
5769d42dc69a0c3a592d41a9b317ca96.jpg
8bbd354c3ea5a9f52572e9e35192c601.jpg
4da230e80d169f9ee0993e223322c8f9.jpg
051231341517d47c0a478e2c27a64df5.jpg
c66041867b50aca2032d4c20c5eb212b.jpg

Lees ook

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.

foto herdenking dubbeldam.jpg

Eén minuut stilte bij herdenking Artilleriemonument in Dubbeldam

In Dubbeldam werd afgelopen zaterdag de jaarlijkse herdenking van de derde afdeling van het 14e Regiment Artillerie (III-14 RA) gehouden. Tijdens deze herdenking wordt stilgestaan bij de zes gevallen leden van dit regiment. De commandant en vijf soldaten zijn tijdens de gevechten tegen de Nazi’s in mei 1940 omgekomen.

alcoholcontrolepolitie.png

Meer dan 50 bestuurders met alcohol of drugs op betrapt bij grote verkeerscontrole

Bij een grote verkeerscontrole in Dordrecht zijn afgelopen weekend meer dan vijftig bestuurders betrapt op rijden onder invloed. Op meerdere plekken in de stad werden vrijdagavond in totaal ruim 5200 voertuigen gecontroleerd. Ook op het water werden controles uitgevoerd bij vijftig schepen.

vaneesterenpleinfb.png

Fatbiker duwt man (80) in bosjes en mishandelt omstander

Een 80-jarige man is in het bijzijn van zijn kleinkinderen mishandeld door een jongen op een fatbike. Dat gebeurde in Dordrecht nadat de fatbiker op hoge snelheid voorbij racete. Een omstander wilde helpen, maar werd ook mishandeld.

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.