gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Presentatie bundel Dichters van Dienst

831790653d9492f262edab33c8d947a3

Zondagmiddag werd in Galeie de Compagnie het eerste exemplaar van een bijzondere dichtbundel overhandigd aan wethouder Piet Sleeking.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Dichters van Dienst" is de titel van het boekje waarin zeventien dichters een selectie van hun voorgedragen werk, in het Drechtstad FM programma Studio De Witt, publiceren. Het programma dat elke zaterdag te beluisten valt, sluit altijd af met een gedicht voorgedragen door 'een dichter van dienst". Met deze bijeeenkomst in Galerie de Compagnie kwam tevens een eind aan dit soort activiteiten in het West-Indisch Huis. Eigenaar en galeriehouder Victor Deconinck heeft het pand verkocht en het is nog de vraag of de nieuwe eigenaar het pand voor dit soort activiteiten blijft open stellen.

Donderdag vanaf 18.00 u. in ons programma "Eilandleven" zullen alle Dichters van Dienst een gedicht uit de bundel voordragen.
5769d42dc69a0c3a592d41a9b317ca96
8bbd354c3ea5a9f52572e9e35192c601
4da230e80d169f9ee0993e223322c8f9
051231341517d47c0a478e2c27a64df5
c66041867b50aca2032d4c20c5eb212b

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.