gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prijzengeld De Scheffer fors verhoogd

Het prijzengeld voor de kunstprijs De Scheffer is verhoogd tot 7.500 euro. De tweejaarlijkse prijs bestaat uit de aankoop van een kunstwerk van een jong talent.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Vereniging Dordrechts Museum en het Dordrechts Museum hebben het aankoopbedrag verhoogd, vanwege het 175-jarig bestaan van het museum. Normaal wordt niet meer dan 5000 euro uitgetrokken. Het prijzengeld is afkomstig uit de nalatenschap van Ary Scheffer. De schilder uit de 19e eeuw wilde met zijn legaat jonge kunstenaars stimuleren.

De Scheffer bestaat niet alleen uit een stimuleringsaankoop, maar de winnaar mag ook exposeren in het Dordrechts Museum. Die expositie vindt eind oktober plaats.

De organisatie is op zoek naar jong talent. Voorwaarde is dat deelnemers niet ouder zijn dan 35 en beroepsmatig actief zijn als kunstenaar, waarbij schilderkunst een belangrijk onderdeel is. Aanmelden kan tot 15 juni op de website van de Vereniging Dordrechts Museum.

Foto: Joost Krijnen, winnaar De Scheffer (foto: Michel de Groot)

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.