gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prijzengeld De Scheffer fors verhoogd

Het prijzengeld voor de kunstprijs De Scheffer is verhoogd tot 7.500 euro. De tweejaarlijkse prijs bestaat uit de aankoop van een kunstwerk van een jong talent.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Vereniging Dordrechts Museum en het Dordrechts Museum hebben het aankoopbedrag verhoogd, vanwege het 175-jarig bestaan van het museum. Normaal wordt niet meer dan 5000 euro uitgetrokken. Het prijzengeld is afkomstig uit de nalatenschap van Ary Scheffer. De schilder uit de 19e eeuw wilde met zijn legaat jonge kunstenaars stimuleren.

De Scheffer bestaat niet alleen uit een stimuleringsaankoop, maar de winnaar mag ook exposeren in het Dordrechts Museum. Die expositie vindt eind oktober plaats.

De organisatie is op zoek naar jong talent. Voorwaarde is dat deelnemers niet ouder zijn dan 35 en beroepsmatig actief zijn als kunstenaar, waarbij schilderkunst een belangrijk onderdeel is. Aanmelden kan tot 15 juni op de website van de Vereniging Dordrechts Museum.

Foto: Joost Krijnen, winnaar De Scheffer (foto: Michel de Groot)

Lees ook

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.