gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prijzengeld De Scheffer fors verhoogd

Het prijzengeld voor de kunstprijs De Scheffer is verhoogd tot 7.500 euro. De tweejaarlijkse prijs bestaat uit de aankoop van een kunstwerk van een jong talent.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Vereniging Dordrechts Museum en het Dordrechts Museum hebben het aankoopbedrag verhoogd, vanwege het 175-jarig bestaan van het museum. Normaal wordt niet meer dan 5000 euro uitgetrokken. Het prijzengeld is afkomstig uit de nalatenschap van Ary Scheffer. De schilder uit de 19e eeuw wilde met zijn legaat jonge kunstenaars stimuleren.

De Scheffer bestaat niet alleen uit een stimuleringsaankoop, maar de winnaar mag ook exposeren in het Dordrechts Museum. Die expositie vindt eind oktober plaats.

De organisatie is op zoek naar jong talent. Voorwaarde is dat deelnemers niet ouder zijn dan 35 en beroepsmatig actief zijn als kunstenaar, waarbij schilderkunst een belangrijk onderdeel is. Aanmelden kan tot 15 juni op de website van de Vereniging Dordrechts Museum.

Foto: Joost Krijnen, winnaar De Scheffer (foto: Michel de Groot)

Lees ook

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”