gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prijzengeld De Scheffer fors verhoogd

Het prijzengeld voor de kunstprijs De Scheffer is verhoogd tot 7.500 euro. De tweejaarlijkse prijs bestaat uit de aankoop van een kunstwerk van een jong talent.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Vereniging Dordrechts Museum en het Dordrechts Museum hebben het aankoopbedrag verhoogd, vanwege het 175-jarig bestaan van het museum. Normaal wordt niet meer dan 5000 euro uitgetrokken. Het prijzengeld is afkomstig uit de nalatenschap van Ary Scheffer. De schilder uit de 19e eeuw wilde met zijn legaat jonge kunstenaars stimuleren.

De Scheffer bestaat niet alleen uit een stimuleringsaankoop, maar de winnaar mag ook exposeren in het Dordrechts Museum. Die expositie vindt eind oktober plaats.

De organisatie is op zoek naar jong talent. Voorwaarde is dat deelnemers niet ouder zijn dan 35 en beroepsmatig actief zijn als kunstenaar, waarbij schilderkunst een belangrijk onderdeel is. Aanmelden kan tot 15 juni op de website van de Vereniging Dordrechts Museum.

Foto: Joost Krijnen, winnaar De Scheffer (foto: Michel de Groot)

Lees ook

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.