gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prijzengeld De Scheffer fors verhoogd

Het prijzengeld voor de kunstprijs De Scheffer is verhoogd tot 7.500 euro. De tweejaarlijkse prijs bestaat uit de aankoop van een kunstwerk van een jong talent.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Vereniging Dordrechts Museum en het Dordrechts Museum hebben het aankoopbedrag verhoogd, vanwege het 175-jarig bestaan van het museum. Normaal wordt niet meer dan 5000 euro uitgetrokken. Het prijzengeld is afkomstig uit de nalatenschap van Ary Scheffer. De schilder uit de 19e eeuw wilde met zijn legaat jonge kunstenaars stimuleren.

De Scheffer bestaat niet alleen uit een stimuleringsaankoop, maar de winnaar mag ook exposeren in het Dordrechts Museum. Die expositie vindt eind oktober plaats.

De organisatie is op zoek naar jong talent. Voorwaarde is dat deelnemers niet ouder zijn dan 35 en beroepsmatig actief zijn als kunstenaar, waarbij schilderkunst een belangrijk onderdeel is. Aanmelden kan tot 15 juni op de website van de Vereniging Dordrechts Museum.

Foto: Joost Krijnen, winnaar De Scheffer (foto: Michel de Groot)

Lees ook

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.