Dordrecht, Netherlands

Primeur: aquadrone gaat Dordtse havens schoonmaken

In de havens van Dordt wordt binnenkort gestart met een proef met een aquadrone voor het schoonmaken van sloten en singels. Deze zogeheten WasteShark gaat afval en kroos verzamelen.
Leo Roubos | 22 maart 2018 11:07 | Aangepast op 22 maart 2018 11:07
De aquadrone is een op afstand bestuurbaar apparaat dat als een soort haaienbek het water afgraast. Daardoor kan het ding ook op moeilijkere plekken terecht.

De aquadrone heeft sensoren waarmee de diepte, temperatuur en het zuurstofgehalte in het water te meten zijn. Het apparaat is inmiddels getest in de Rotterdamse haven, maar is nog niet in stedelijk gebied ingezet. Daarmee heeft Dordt een primeur.

De proef in Dordrecht start op maandag 9 april en duurt drie maanden. De aquadrone wordt getest in de Spuihaven.

Momenteel zijn twee mensen een dag per week aan het werk om alle rotzooi uit de Spuihaven te vissen. Dat levert per keer zo’n drie volle vuilniszakken op.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...