Dordrecht, Netherlands

Prins Clausbrug mag worden gebouwd

De Prins Clausbrug mag worden gebouwd, hoewel hij 3,5 miljoen euro duurder wordt. Dat meldt RTV Rijnmond. Met twee derde meerderheid ging de raad dinsdagavond laat akkoord met de kostenoverschrijding van 9,8 naar 12.4 miljoen euro.
Peter Tromp | 20 december 2017 12:02 | Aangepast op 20 december 2017 12:02
De 120 meter lage fiets- en wandelbrug, die de nieuwe wijk Stadswerven verbindt met de binnenstad, kan nog niet gebouwd worden. De rechter sprak onlangs uit dat de gemeente een fout heeft gemaakt in de aanbestedingsprocedure. Een aannemer die naast de klus greep had een rechtszaak aangespannen.

Uit de uitspraak van de rechtbank viel niet op te maken of de aanbestedingsprocedure helemaal overnieuw moet. "Onze juristen adviseerden mij om de procedure deels opnieuw te doen en als dat niet op nieuwe weerstand stuit, is de vertraging een half jaar tot een jaar", denkt wethouder Piet Sleeking.

Hij houdt wel een slag om de arm: "Het was al ingewikkeld en inmiddels heeft de aannemer, die de aanbesteding won, beroep aangetekend tegen de uitspraak van de rechter. Dat kan ook weer tot andere ontwikkelingen leiden."

De SP hoopt vurig op langer uitstel. "Dan kunnen we na de verkiezingen met een nieuwe raad een nieuw besluit nemen", zegt raadslid Ronald Portier.

Of de brug inderdaad een ‘verkiezingsitem’ wordt betwijfelt Sleeking. "Maar ik sluit het niet uit. En dat is ook niet erg, want bij verkiezingen moeten er wel verschillen zijn, toch?"

Lees ook

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...