gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prins Clausbrug mag worden gebouwd

De Prins Clausbrug mag worden gebouwd, hoewel hij 3,5 miljoen euro duurder wordt. Dat meldt RTV Rijnmond. Met twee derde meerderheid ging de raad dinsdagavond laat akkoord met de kostenoverschrijding van 9,8 naar 12.4 miljoen euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 120 meter lage fiets- en wandelbrug, die de nieuwe wijk Stadswerven verbindt met de binnenstad, kan nog niet gebouwd worden. De rechter sprak onlangs uit dat de gemeente een fout heeft gemaakt in de aanbestedingsprocedure. Een aannemer die naast de klus greep had een rechtszaak aangespannen.

Uit de uitspraak van de rechtbank viel niet op te maken of de aanbestedingsprocedure helemaal overnieuw moet. "Onze juristen adviseerden mij om de procedure deels opnieuw te doen en als dat niet op nieuwe weerstand stuit, is de vertraging een half jaar tot een jaar", denkt wethouder Piet Sleeking.

Hij houdt wel een slag om de arm: "Het was al ingewikkeld en inmiddels heeft de aannemer, die de aanbesteding won, beroep aangetekend tegen de uitspraak van de rechter. Dat kan ook weer tot andere ontwikkelingen leiden."

De SP hoopt vurig op langer uitstel. "Dan kunnen we na de verkiezingen met een nieuwe raad een nieuw besluit nemen", zegt raadslid Ronald Portier.

Of de brug inderdaad een ‘verkiezingsitem’ wordt betwijfelt Sleeking. "Maar ik sluit het niet uit. En dat is ook niet erg, want bij verkiezingen moeten er wel verschillen zijn, toch?"

Lees ook

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.