gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prins Clausbrug mag worden gebouwd

De Prins Clausbrug mag worden gebouwd, hoewel hij 3,5 miljoen euro duurder wordt. Dat meldt RTV Rijnmond. Met twee derde meerderheid ging de raad dinsdagavond laat akkoord met de kostenoverschrijding van 9,8 naar 12.4 miljoen euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 120 meter lage fiets- en wandelbrug, die de nieuwe wijk Stadswerven verbindt met de binnenstad, kan nog niet gebouwd worden. De rechter sprak onlangs uit dat de gemeente een fout heeft gemaakt in de aanbestedingsprocedure. Een aannemer die naast de klus greep had een rechtszaak aangespannen.

Uit de uitspraak van de rechtbank viel niet op te maken of de aanbestedingsprocedure helemaal overnieuw moet. "Onze juristen adviseerden mij om de procedure deels opnieuw te doen en als dat niet op nieuwe weerstand stuit, is de vertraging een half jaar tot een jaar", denkt wethouder Piet Sleeking.

Hij houdt wel een slag om de arm: "Het was al ingewikkeld en inmiddels heeft de aannemer, die de aanbesteding won, beroep aangetekend tegen de uitspraak van de rechter. Dat kan ook weer tot andere ontwikkelingen leiden."

De SP hoopt vurig op langer uitstel. "Dan kunnen we na de verkiezingen met een nieuwe raad een nieuw besluit nemen", zegt raadslid Ronald Portier.

Of de brug inderdaad een ‘verkiezingsitem’ wordt betwijfelt Sleeking. "Maar ik sluit het niet uit. En dat is ook niet erg, want bij verkiezingen moeten er wel verschillen zijn, toch?"

Lees ook

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

Laanvanrigaaaa

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.