Dordrecht, Netherlands

Prins Clausbrug mag worden gebouwd

De Prins Clausbrug mag worden gebouwd, hoewel hij 3,5 miljoen euro duurder wordt. Dat meldt RTV Rijnmond. Met twee derde meerderheid ging de raad dinsdagavond laat akkoord met de kostenoverschrijding van 9,8 naar 12.4 miljoen euro.
Peter Tromp | 20 december 2017 12:02 | Aangepast op 20 december 2017 12:02
De 120 meter lage fiets- en wandelbrug, die de nieuwe wijk Stadswerven verbindt met de binnenstad, kan nog niet gebouwd worden. De rechter sprak onlangs uit dat de gemeente een fout heeft gemaakt in de aanbestedingsprocedure. Een aannemer die naast de klus greep had een rechtszaak aangespannen.

Uit de uitspraak van de rechtbank viel niet op te maken of de aanbestedingsprocedure helemaal overnieuw moet. "Onze juristen adviseerden mij om de procedure deels opnieuw te doen en als dat niet op nieuwe weerstand stuit, is de vertraging een half jaar tot een jaar", denkt wethouder Piet Sleeking.

Hij houdt wel een slag om de arm: "Het was al ingewikkeld en inmiddels heeft de aannemer, die de aanbesteding won, beroep aangetekend tegen de uitspraak van de rechter. Dat kan ook weer tot andere ontwikkelingen leiden."

De SP hoopt vurig op langer uitstel. "Dan kunnen we na de verkiezingen met een nieuwe raad een nieuw besluit nemen", zegt raadslid Ronald Portier.

Of de brug inderdaad een ‘verkiezingsitem’ wordt betwijfelt Sleeking. "Maar ik sluit het niet uit. En dat is ook niet erg, want bij verkiezingen moeten er wel verschillen zijn, toch?"

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...