Dordrecht, Netherlands

Prins Clausbrug wordt stuk duurder

De Prins Clausbrug wordt 40 procent duurder dan was gedacht. Het college vraagt de raad om 3,5 miljoen euro extra op tafel te leggen. De brug moet Stadswerven verbinden met de binnenstad.
Peter Tromp | 11 oktober 2017 12:48 | Aangepast op 11 oktober 2017 12:48
De brug zou aanvankelijk 8,9 miljoen gaan kosten. Die schatting dateert van een paar jaar geleden toen bouwbedrijven weinig werk hadden en lagere prijzen hanteerden. Volgens wethouder Piet Sleeking is die situatie inmiddels veranderd. Hij verwacht dat de gemeenteraad dat begrijpt en met de extra miljoenen over de brug komt.

Volgens Sleeking is een goedkopere brug geen optie. Huizenkopers op Stadswerven rekenen ook op deze brug. Dat is hun beloofd. Als er een andere brug moet komen, is er een nieuw plan nodig. Dat vertraagt de bouw met zeker twee jaar. Daardoor komt er waarschijnlijk geen subsidie vanuit de provincie, waardoor een nieuwe brug misschien helemaal niet goedkoper wordt.

Als de raad 12,4 miljoen euro op tafel legt in plaats van de huidige 8,9 miljoen, kan de bouw van de brug volgend jaar beginnen en is de brug in 2019 klaar.



Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...

Besluitvorming opvang minderjarige vluchtelingen ‘zorgvuldig en volgens de regels'

De besluitvorming over de opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen aan de Weterin...

Oplichter opgepakt dankzij man (84): ‘Meneer bleek een zeer goed toneelspeler’

In Ridderkerk is afgelopen vrijdag een oplichter opgepakt. De politie kreeg daarbij hulp van het beo...

Anouk (21) maakt met buurtbewoners metersgrote muurschildering in eigen wijk

De 21-jarige kunstenaar Anouk Brand heeft met buurtbewoners een kale, saaie muur aan de Pijnenburg i...