gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prins Clausbrug wordt stuk duurder

De Prins Clausbrug wordt 40 procent duurder dan was gedacht. Het college vraagt de raad om 3,5 miljoen euro extra op tafel te leggen. De brug moet Stadswerven verbinden met de binnenstad.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De brug zou aanvankelijk 8,9 miljoen gaan kosten. Die schatting dateert van een paar jaar geleden toen bouwbedrijven weinig werk hadden en lagere prijzen hanteerden. Volgens wethouder Piet Sleeking is die situatie inmiddels veranderd. Hij verwacht dat de gemeenteraad dat begrijpt en met de extra miljoenen over de brug komt.

Volgens Sleeking is een goedkopere brug geen optie. Huizenkopers op Stadswerven rekenen ook op deze brug. Dat is hun beloofd. Als er een andere brug moet komen, is er een nieuw plan nodig. Dat vertraagt de bouw met zeker twee jaar. Daardoor komt er waarschijnlijk geen subsidie vanuit de provincie, waardoor een nieuwe brug misschien helemaal niet goedkoper wordt.

Als de raad 12,4 miljoen euro op tafel legt in plaats van de huidige 8,9 miljoen, kan de bouw van de brug volgend jaar beginnen en is de brug in 2019 klaar.



Lees ook

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.