Dordrecht, Netherlands

Prins Clausbrug wordt stuk duurder

De Prins Clausbrug wordt 40 procent duurder dan was gedacht. Het college vraagt de raad om 3,5 miljoen euro extra op tafel te leggen. De brug moet Stadswerven verbinden met de binnenstad.
Peter Tromp | 11 oktober 2017 12:48 | Aangepast op 11 oktober 2017 12:48
De brug zou aanvankelijk 8,9 miljoen gaan kosten. Die schatting dateert van een paar jaar geleden toen bouwbedrijven weinig werk hadden en lagere prijzen hanteerden. Volgens wethouder Piet Sleeking is die situatie inmiddels veranderd. Hij verwacht dat de gemeenteraad dat begrijpt en met de extra miljoenen over de brug komt.

Volgens Sleeking is een goedkopere brug geen optie. Huizenkopers op Stadswerven rekenen ook op deze brug. Dat is hun beloofd. Als er een andere brug moet komen, is er een nieuw plan nodig. Dat vertraagt de bouw met zeker twee jaar. Daardoor komt er waarschijnlijk geen subsidie vanuit de provincie, waardoor een nieuwe brug misschien helemaal niet goedkoper wordt.

Als de raad 12,4 miljoen euro op tafel legt in plaats van de huidige 8,9 miljoen, kan de bouw van de brug volgend jaar beginnen en is de brug in 2019 klaar.



Lees ook

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...