gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prins Clausbrug wordt stuk duurder

De Prins Clausbrug wordt 40 procent duurder dan was gedacht. Het college vraagt de raad om 3,5 miljoen euro extra op tafel te leggen. De brug moet Stadswerven verbinden met de binnenstad.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De brug zou aanvankelijk 8,9 miljoen gaan kosten. Die schatting dateert van een paar jaar geleden toen bouwbedrijven weinig werk hadden en lagere prijzen hanteerden. Volgens wethouder Piet Sleeking is die situatie inmiddels veranderd. Hij verwacht dat de gemeenteraad dat begrijpt en met de extra miljoenen over de brug komt.

Volgens Sleeking is een goedkopere brug geen optie. Huizenkopers op Stadswerven rekenen ook op deze brug. Dat is hun beloofd. Als er een andere brug moet komen, is er een nieuw plan nodig. Dat vertraagt de bouw met zeker twee jaar. Daardoor komt er waarschijnlijk geen subsidie vanuit de provincie, waardoor een nieuwe brug misschien helemaal niet goedkoper wordt.

Als de raad 12,4 miljoen euro op tafel legt in plaats van de huidige 8,9 miljoen, kan de bouw van de brug volgend jaar beginnen en is de brug in 2019 klaar.



Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.