gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prins Clausbrug wordt stuk duurder

De Prins Clausbrug wordt 40 procent duurder dan was gedacht. Het college vraagt de raad om 3,5 miljoen euro extra op tafel te leggen. De brug moet Stadswerven verbinden met de binnenstad.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De brug zou aanvankelijk 8,9 miljoen gaan kosten. Die schatting dateert van een paar jaar geleden toen bouwbedrijven weinig werk hadden en lagere prijzen hanteerden. Volgens wethouder Piet Sleeking is die situatie inmiddels veranderd. Hij verwacht dat de gemeenteraad dat begrijpt en met de extra miljoenen over de brug komt.

Volgens Sleeking is een goedkopere brug geen optie. Huizenkopers op Stadswerven rekenen ook op deze brug. Dat is hun beloofd. Als er een andere brug moet komen, is er een nieuw plan nodig. Dat vertraagt de bouw met zeker twee jaar. Daardoor komt er waarschijnlijk geen subsidie vanuit de provincie, waardoor een nieuwe brug misschien helemaal niet goedkoper wordt.

Als de raad 12,4 miljoen euro op tafel legt in plaats van de huidige 8,9 miljoen, kan de bouw van de brug volgend jaar beginnen en is de brug in 2019 klaar.



Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.