gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prinses Beatrix bezoekt tentoonstelling in het Dordrechts Museum

6bbba4d3b90dd54f280e1bc0297aab5e

Prinses Beatrix bracht dinsdagmiddag een bezoek aan de tentoonstelling 'Diepgeworteld: Bomen in de Nederlandse schilderkunst' in het Dordrechts Museum. Burgemeester Wouter Kolff was hierbij ook aanwezig.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
De tentoonstelling, met ruim zeventig schilderijen uit zes eeuwen Nederlandse schilderkunst, is georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Bomenstichting. Prinses Beatrix is sinds 1992 beschermvrouwe van die stichting. De stichting zich in voor de zorg en aandacht voor bomen in de stad en op het platteland. De prinses kreeg een rondleiding en sprak met kunstenaars en betrokkenen van zowel de Bomenstichting als het Dordrechts Museum.

'Diepgeworteld' omvat een selectie van geschilderde bomen, met exemplaren uit o.a. het Rijksmuseum, Mauritshuis, Stedelijk Museum Amsterdam, Kröller-Müller Museum, Fries Museum, het Bonnefanten en diverse privé collecties. Het museum illustreert met deze tentoonstelling dat de relatie tussen mensen en bomen eeuwenoud is en tegelijkertijd actueel.

Foto: Bram Vreugdenhil


Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.