gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prinses Beatrix bezoekt tentoonstelling in het Dordrechts Museum

6bbba4d3b90dd54f280e1bc0297aab5e

Prinses Beatrix bracht dinsdagmiddag een bezoek aan de tentoonstelling 'Diepgeworteld: Bomen in de Nederlandse schilderkunst' in het Dordrechts Museum. Burgemeester Wouter Kolff was hierbij ook aanwezig.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
De tentoonstelling, met ruim zeventig schilderijen uit zes eeuwen Nederlandse schilderkunst, is georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Bomenstichting. Prinses Beatrix is sinds 1992 beschermvrouwe van die stichting. De stichting zich in voor de zorg en aandacht voor bomen in de stad en op het platteland. De prinses kreeg een rondleiding en sprak met kunstenaars en betrokkenen van zowel de Bomenstichting als het Dordrechts Museum.

'Diepgeworteld' omvat een selectie van geschilderde bomen, met exemplaren uit o.a. het Rijksmuseum, Mauritshuis, Stedelijk Museum Amsterdam, Kröller-Müller Museum, Fries Museum, het Bonnefanten en diverse privé collecties. Het museum illustreert met deze tentoonstelling dat de relatie tussen mensen en bomen eeuwenoud is en tegelijkertijd actueel.

Foto: Bram Vreugdenhil


Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

foto onderbroek politie

Dat zaakje stinkt: oplichter (18) van bejaarde vrouw verstopt buit in onderbroek

Een bejaarde vrouw is onlangs opgelicht door nepagenten. Speurwerk leidde naar twee 18-jarige verdachten, die dezelfde dag nog zijn aangehouden. Smeuïg detail: een van hen had de buitgemaakte sieraden nog in zijn onderbroek.