gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prinses Beatrix bezoekt tentoonstelling in het Dordrechts Museum

6bbba4d3b90dd54f280e1bc0297aab5e

Prinses Beatrix bracht dinsdagmiddag een bezoek aan de tentoonstelling 'Diepgeworteld: Bomen in de Nederlandse schilderkunst' in het Dordrechts Museum. Burgemeester Wouter Kolff was hierbij ook aanwezig.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
De tentoonstelling, met ruim zeventig schilderijen uit zes eeuwen Nederlandse schilderkunst, is georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Bomenstichting. Prinses Beatrix is sinds 1992 beschermvrouwe van die stichting. De stichting zich in voor de zorg en aandacht voor bomen in de stad en op het platteland. De prinses kreeg een rondleiding en sprak met kunstenaars en betrokkenen van zowel de Bomenstichting als het Dordrechts Museum.

'Diepgeworteld' omvat een selectie van geschilderde bomen, met exemplaren uit o.a. het Rijksmuseum, Mauritshuis, Stedelijk Museum Amsterdam, Kröller-Müller Museum, Fries Museum, het Bonnefanten en diverse privé collecties. Het museum illustreert met deze tentoonstelling dat de relatie tussen mensen en bomen eeuwenoud is en tegelijkertijd actueel.

Foto: Bram Vreugdenhil


Lees ook

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.