gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prinses Beatrix onthult standbeeld Willem van Oranje

a6761e85ba5168797ec21d1e2cb19fde

Prinses Beatrix onthult woensdagmiddag in de stad een standbeeld van Willem van Oranje. Bij de onthulling is ook burgemeester Wouter Kolff aanwezig.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het beeld is een schenking van de Prins Willem de Eerste Herinneringsstichting. Die stichting is in 1999 opgericht en heeft als doel om gedenktekens op te richten die herinneren aan Willem van Oranje.

Het beeld komt op de Hofstraat, niet ver van het Hof van Nederland. Daar wordt het kunstwerk om ongeveer 15:30 uur onthuld. Voorafgaand aan de onthulling is er in de Augustijnenkerk een bijeenkomst voor genodigden.

Het kunstwerk is ontworpen door Arie Schippers. Hij won een verkiezing van drie andere kunstenaars. Het beeld van Schippers toont Willem van Oranje als man van middelbare leeftijd met zijn hond aan zijn voeten.

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.