Dordrecht, Netherlands

Prinses Beatrix onthult standbeeld Willem van Oranje

Prinses Beatrix onthult woensdagmiddag in de stad een standbeeld van Willem van Oranje. Bij de onthulling is ook burgemeester Wouter Kolff aanwezig.
Petra Scheurwater | 9 oktober 2019 15:11 | Aangepast op 9 oktober 2019 15:11
Het beeld is een schenking van de Prins Willem de Eerste Herinneringsstichting. Die stichting is in 1999 opgericht en heeft als doel om gedenktekens op te richten die herinneren aan Willem van Oranje.

Het beeld komt op de Hofstraat, niet ver van het Hof van Nederland. Daar wordt het kunstwerk om ongeveer 15:30 uur onthuld. Voorafgaand aan de onthulling is er in de Augustijnenkerk een bijeenkomst voor genodigden.

Het kunstwerk is ontworpen door Arie Schippers. Hij won een verkiezing van drie andere kunstenaars. Het beeld van Schippers toont Willem van Oranje als man van middelbare leeftijd met zijn hond aan zijn voeten.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...