gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prinses Beatrix onthult standbeeld Willem van Oranje

a6761e85ba5168797ec21d1e2cb19fde.jpg

Prinses Beatrix onthult woensdagmiddag in de stad een standbeeld van Willem van Oranje. Bij de onthulling is ook burgemeester Wouter Kolff aanwezig.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het beeld is een schenking van de Prins Willem de Eerste Herinneringsstichting. Die stichting is in 1999 opgericht en heeft als doel om gedenktekens op te richten die herinneren aan Willem van Oranje.

Het beeld komt op de Hofstraat, niet ver van het Hof van Nederland. Daar wordt het kunstwerk om ongeveer 15:30 uur onthuld. Voorafgaand aan de onthulling is er in de Augustijnenkerk een bijeenkomst voor genodigden.

Het kunstwerk is ontworpen door Arie Schippers. Hij won een verkiezing van drie andere kunstenaars. Het beeld van Schippers toont Willem van Oranje als man van middelbare leeftijd met zijn hond aan zijn voeten.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.