gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Problemen bij kademuur Wolwevershaven

De werkzaamheden aan de kademuur van de Wolwevershaven zijn pas maanden later klaar. De klus wordt ook veel duurder. Hoeveel duurder is nog niet bekend.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De problemen zijn ontstaan na het slaan van te korte damwanden. Die moesten er weer uit en worden vervangen. Het ging ook mis bij het heien van funderingspalen. Daarbij ontstonden te sterke trillingen.

Het vervangen van de kademuur zou vorige maand al klaar moeten zijn, maar duurt nu zeker nog tot begin december. Voor de klus is 1,2 miljoen euro uitgetrokken. Zeker is dat dat bedrag overschreden wordt.

Langs de Wolwevershaven wordt de kademuur vervangen over een lengte van 65 meter. Een klus die zorgvuldig moet worden uitgevoerd, vanwege de historische panden in de omgeving.

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.