gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Problemen daklozenopvang ten einde

Het nieuwe beleid van het Leger des Heils om onbeperkte nachtopvang te verzorgen aan dak- en thuislozen werpt zijn vruchten af. Tegenwoordig worden mensen nooit meer geweigerd vanwege een tekort aan bedden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De laatste jaren maakte het Leger des Heils gebruik van de zogenaamde winterregeling, waarbij extra bedden en personeel werden ingezet om daklozen een slaapplek te kunnen bieden tijdens de winterse kou. De aanpak leek goed te werken, maar als de winter voorbij was, werd ook de capaciteit terug gedraaid. Voor de mensen zonder verblijfplaats was dat rampzalig nieuws, maar ook het personeel van het Leger des Heils had daar veel moeite mee. 

Sinds 2017 geldt er daarom een onbeperkte openstelling van de nachtopvang. In samenwerking met de gemeente heeft het Leger des Heils het zogenaamde ‘iedereen van straat’ project opgezet. Mensen die regelmatig gebruik maken van de slaapplekken van het Leger des Heils, krijgen tegenwoordig een begeleider toegewezen. Samen zoeken zij naar manieren om de persoon aan een vaste verblijfplaats te helpen. Dat kan bijvoorbeeld bij een andere hulporganisatie zijn, bij het Leger des Heils, of in het netwerk van de hulpbehoevende zelf. De nachtopvang is daardoor minder druk. Daarnaast heeft het Leger des Heils altijd noodplekken achter de hand. In de praktijk betekent het dat tegenwoordig gedurende het hele jaar niemand geweigerd wordt vanwege een beddentekort.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.