gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Problemen daklozenopvang ten einde

Het nieuwe beleid van het Leger des Heils om onbeperkte nachtopvang te verzorgen aan dak- en thuislozen werpt zijn vruchten af. Tegenwoordig worden mensen nooit meer geweigerd vanwege een tekort aan bedden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De laatste jaren maakte het Leger des Heils gebruik van de zogenaamde winterregeling, waarbij extra bedden en personeel werden ingezet om daklozen een slaapplek te kunnen bieden tijdens de winterse kou. De aanpak leek goed te werken, maar als de winter voorbij was, werd ook de capaciteit terug gedraaid. Voor de mensen zonder verblijfplaats was dat rampzalig nieuws, maar ook het personeel van het Leger des Heils had daar veel moeite mee. 

Sinds 2017 geldt er daarom een onbeperkte openstelling van de nachtopvang. In samenwerking met de gemeente heeft het Leger des Heils het zogenaamde ‘iedereen van straat’ project opgezet. Mensen die regelmatig gebruik maken van de slaapplekken van het Leger des Heils, krijgen tegenwoordig een begeleider toegewezen. Samen zoeken zij naar manieren om de persoon aan een vaste verblijfplaats te helpen. Dat kan bijvoorbeeld bij een andere hulporganisatie zijn, bij het Leger des Heils, of in het netwerk van de hulpbehoevende zelf. De nachtopvang is daardoor minder druk. Daarnaast heeft het Leger des Heils altijd noodplekken achter de hand. In de praktijk betekent het dat tegenwoordig gedurende het hele jaar niemand geweigerd wordt vanwege een beddentekort.

Lees ook

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.