gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Problemen daklozenopvang ten einde

Het nieuwe beleid van het Leger des Heils om onbeperkte nachtopvang te verzorgen aan dak- en thuislozen werpt zijn vruchten af. Tegenwoordig worden mensen nooit meer geweigerd vanwege een tekort aan bedden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De laatste jaren maakte het Leger des Heils gebruik van de zogenaamde winterregeling, waarbij extra bedden en personeel werden ingezet om daklozen een slaapplek te kunnen bieden tijdens de winterse kou. De aanpak leek goed te werken, maar als de winter voorbij was, werd ook de capaciteit terug gedraaid. Voor de mensen zonder verblijfplaats was dat rampzalig nieuws, maar ook het personeel van het Leger des Heils had daar veel moeite mee. 

Sinds 2017 geldt er daarom een onbeperkte openstelling van de nachtopvang. In samenwerking met de gemeente heeft het Leger des Heils het zogenaamde ‘iedereen van straat’ project opgezet. Mensen die regelmatig gebruik maken van de slaapplekken van het Leger des Heils, krijgen tegenwoordig een begeleider toegewezen. Samen zoeken zij naar manieren om de persoon aan een vaste verblijfplaats te helpen. Dat kan bijvoorbeeld bij een andere hulporganisatie zijn, bij het Leger des Heils, of in het netwerk van de hulpbehoevende zelf. De nachtopvang is daardoor minder druk. Daarnaast heeft het Leger des Heils altijd noodplekken achter de hand. In de praktijk betekent het dat tegenwoordig gedurende het hele jaar niemand geweigerd wordt vanwege een beddentekort.

Lees ook

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.