gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Problemen daklozenopvang ten einde

Het nieuwe beleid van het Leger des Heils om onbeperkte nachtopvang te verzorgen aan dak- en thuislozen werpt zijn vruchten af. Tegenwoordig worden mensen nooit meer geweigerd vanwege een tekort aan bedden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De laatste jaren maakte het Leger des Heils gebruik van de zogenaamde winterregeling, waarbij extra bedden en personeel werden ingezet om daklozen een slaapplek te kunnen bieden tijdens de winterse kou. De aanpak leek goed te werken, maar als de winter voorbij was, werd ook de capaciteit terug gedraaid. Voor de mensen zonder verblijfplaats was dat rampzalig nieuws, maar ook het personeel van het Leger des Heils had daar veel moeite mee. 

Sinds 2017 geldt er daarom een onbeperkte openstelling van de nachtopvang. In samenwerking met de gemeente heeft het Leger des Heils het zogenaamde ‘iedereen van straat’ project opgezet. Mensen die regelmatig gebruik maken van de slaapplekken van het Leger des Heils, krijgen tegenwoordig een begeleider toegewezen. Samen zoeken zij naar manieren om de persoon aan een vaste verblijfplaats te helpen. Dat kan bijvoorbeeld bij een andere hulporganisatie zijn, bij het Leger des Heils, of in het netwerk van de hulpbehoevende zelf. De nachtopvang is daardoor minder druk. Daarnaast heeft het Leger des Heils altijd noodplekken achter de hand. In de praktijk betekent het dat tegenwoordig gedurende het hele jaar niemand geweigerd wordt vanwege een beddentekort.

Lees ook

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.