gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Problemen daklozenopvang ten einde

Het nieuwe beleid van het Leger des Heils om onbeperkte nachtopvang te verzorgen aan dak- en thuislozen werpt zijn vruchten af. Tegenwoordig worden mensen nooit meer geweigerd vanwege een tekort aan bedden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De laatste jaren maakte het Leger des Heils gebruik van de zogenaamde winterregeling, waarbij extra bedden en personeel werden ingezet om daklozen een slaapplek te kunnen bieden tijdens de winterse kou. De aanpak leek goed te werken, maar als de winter voorbij was, werd ook de capaciteit terug gedraaid. Voor de mensen zonder verblijfplaats was dat rampzalig nieuws, maar ook het personeel van het Leger des Heils had daar veel moeite mee. 

Sinds 2017 geldt er daarom een onbeperkte openstelling van de nachtopvang. In samenwerking met de gemeente heeft het Leger des Heils het zogenaamde ‘iedereen van straat’ project opgezet. Mensen die regelmatig gebruik maken van de slaapplekken van het Leger des Heils, krijgen tegenwoordig een begeleider toegewezen. Samen zoeken zij naar manieren om de persoon aan een vaste verblijfplaats te helpen. Dat kan bijvoorbeeld bij een andere hulporganisatie zijn, bij het Leger des Heils, of in het netwerk van de hulpbehoevende zelf. De nachtopvang is daardoor minder druk. Daarnaast heeft het Leger des Heils altijd noodplekken achter de hand. In de praktijk betekent het dat tegenwoordig gedurende het hele jaar niemand geweigerd wordt vanwege een beddentekort.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."