gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Processie Heiligh Hout

Zondagmiddag vond weer de processie van Het Heiligh Hout plaats.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Heiligh Hout is een relikwie. Het zou een houtsplinter zijn van het kruis waaraan Jezus Christus is gekruisigd. Deze houtsplinter zit in een glazen koker die weer in een kruis zit. Met het Heiligh Hout heeft Dordrecht en de Heilige Mariaparochie een bijzonder relikwie in handen.

In het jaar 1431 is er reeds sprake van een openbare huldiging in de Grote of Onze Lieve-vrouwenkerk maar als bij de grote brand in 1457 de Grote kerk volledig door vuur verwoest wordt en het Hout gaaf uit de puinhoop te voorschijn komt wordt Dordrecht een grote en belangrijke bedevaartsplaats alwaar jaarlijks duizenden op de eerste zondag na het feest van Petrus en Paulus naar de processie komen. Zondag werd het relikwie weer vanuit de Grote Kerk naar de Anthoniuskerk gebracht. Er liepen enkele tientallen mensen mee tijdens deze processie.

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.