gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Processie Heiligh Hout

Zondagmiddag vond weer de processie van Het Heiligh Hout plaats.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Heiligh Hout is een relikwie. Het zou een houtsplinter zijn van het kruis waaraan Jezus Christus is gekruisigd. Deze houtsplinter zit in een glazen koker die weer in een kruis zit. Met het Heiligh Hout heeft Dordrecht en de Heilige Mariaparochie een bijzonder relikwie in handen.

In het jaar 1431 is er reeds sprake van een openbare huldiging in de Grote of Onze Lieve-vrouwenkerk maar als bij de grote brand in 1457 de Grote kerk volledig door vuur verwoest wordt en het Hout gaaf uit de puinhoop te voorschijn komt wordt Dordrecht een grote en belangrijke bedevaartsplaats alwaar jaarlijks duizenden op de eerste zondag na het feest van Petrus en Paulus naar de processie komen. Zondag werd het relikwie weer vanuit de Grote Kerk naar de Anthoniuskerk gebracht. Er liepen enkele tientallen mensen mee tijdens deze processie.

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.