gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proef met elektrische deelauto's van start

elektrischedeelauto
Streekomroep

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

Redactie Streekomroep |

De Spuihavengarage wordt vanaf 2027 gesloopt. Op dezelde plek komt een nieuwe garage met 740 plaatsen die in 2029 af moet zijn. Dit betekent wel dat bewoners en vergunninghouders hier een aantal jaar hun auto niet kwijt kunnen. De gemeente heeft in 2024 om die reden besloten dat vergunninghouders van de Boogjes en omgeving tijdelijk worden verwezen naar een tijdelijke parkeervoorziening aan de Weeskinderdijk, zo’n kilometer verderop. 

Om het ongemak en de overlast voor deze bewoners zoveel mogelijk te beperken, worden aanvullende mobiliteitsvoorzieningen in het leven geroepen. Naast de deelauto’s wordt bijvoorbeeld ook gekeken naar busvervoer en deelfietsen. De deelauto's zijn binnen deze proef bedoeld als aanvullende mobiliteitsvoorziening voor bewoners die tijdelijk verder van hun reguliere parkeermogelijkheid gebruik moeten maken.

De auto’s staan sinds afgelopen dinsdag op de Boogjes. Mensen die mee willen doen aan de proef, konden zich vooraf aanmelden. Volgens de gemeente zijn er momenteel 34 mensen die gebruik maken van de regeling. Zij krijgen elk een tegoed van 70 euro in de OnzeAuto-app, waarmee zij gebruik kunnen maken van de deelauto's. “Als zij meer rijden dan met het beschikbare tegoed, kunnen zij dat uiteraard doen. Het bedrag boven het tegoed van 70 euro per maand betalen zij dan zelf”, aldus een woordvoerder. 

De proef duurt een half jaar. Daarna besluit de gemeente over de deelauto’s blijven tot de nieuwe parkeergarage af is in 2029 en of het aantal deelauto’s eventueel wordt uitgebreid.

Lees ook

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.