gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proeffabriek bioplastics in Dordrecht

47714b42e286f8b9c881df113458ea4f.jpg

Er komt een demo-installatie voor de productie van biologisch afbreekbaar plastic uit afvalwater in Dordrecht. Waarschijnlijk naast de slibverbranding van HVC bij de de rioolwaterzuivering van het waterschap Hollandse Delta.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De proeffabriek moet bruikbare hoeveelheden van PHA’s (polyhydroxyalkanoaten) gaan maken. Die worden gebruikt om de markt voor bioplastics te verkennen en verder te ontwikkelen. Dit type plastics is volledig (onder natuurlijke omstandigheden) afbreekbaar door bacteriën en is o.a. geschikt voor plastic tasjes, afbreekbare netten en tijdelijke coatings van bijv. zaden of kunstmest.


Het project onder de naam PHA2USE is een samenvoeging van een initiatief van HVC en het project PHARIO (PHA uit RIOolwater) van vijf waterschappen uit Brabant, Friesland, Zeeland en Zuid-Holland. De waterschappen hebben 2,5 miljoen beschikbaar gesteld. Ook HVC en technologiebedrijf Paques investeren erin. Er is Europese subsidie voor aangevraagd en zodra die binnen is kan met de aanleg van de installatie worden begonnen.

De verwachting is, dat de fabriek in 2021 kan gaan draaien.

Lees ook

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.

vspd662.png

VERKIEZINGEN

Ondanks verschillen willen D66 en VSP de coalitie in: ‘Vertrouwen dat we eruit komen’

“Op het oog lijken dit niet de meest natuurlijke partners”, geeft D66-fractievoorzitter Emre Hoogduijn toe. Toch wil de partij, die zijn herintrede maakte in de Dordtse raad, meer dan graag de coalitie in. “De mate van ‘elkaar ruimte gunnen’ en vertrouwen dat we eruit kunnen komen ondanks de verschillen, geeft ons vertrouwen.”

112 excuses.png

Jongetje belt onnodig 112, maar zegt met briefje 'Sorry'

Het moet een bijna vertederend tafereel zijn geweest, dinsdag op het politiebureau van Ridderkerk. Een jongen kwamen samen met zijn moeder binnen wandelen met een briefje in zijn hand. Hij kwam langs om zijn excuses te maken.

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."