gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proeffabriek bioplastics in Dordrecht

47714b42e286f8b9c881df113458ea4f

Er komt een demo-installatie voor de productie van biologisch afbreekbaar plastic uit afvalwater in Dordrecht. Waarschijnlijk naast de slibverbranding van HVC bij de de rioolwaterzuivering van het waterschap Hollandse Delta.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De proeffabriek moet bruikbare hoeveelheden van PHA’s (polyhydroxyalkanoaten) gaan maken. Die worden gebruikt om de markt voor bioplastics te verkennen en verder te ontwikkelen. Dit type plastics is volledig (onder natuurlijke omstandigheden) afbreekbaar door bacteriën en is o.a. geschikt voor plastic tasjes, afbreekbare netten en tijdelijke coatings van bijv. zaden of kunstmest.


Het project onder de naam PHA2USE is een samenvoeging van een initiatief van HVC en het project PHARIO (PHA uit RIOolwater) van vijf waterschappen uit Brabant, Friesland, Zeeland en Zuid-Holland. De waterschappen hebben 2,5 miljoen beschikbaar gesteld. Ook HVC en technologiebedrijf Paques investeren erin. Er is Europese subsidie voor aangevraagd en zodra die binnen is kan met de aanleg van de installatie worden begonnen.

De verwachting is, dat de fabriek in 2021 kan gaan draaien.

Lees ook

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.