gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proeffabriek bioplastics in Dordrecht

47714b42e286f8b9c881df113458ea4f

Er komt een demo-installatie voor de productie van biologisch afbreekbaar plastic uit afvalwater in Dordrecht. Waarschijnlijk naast de slibverbranding van HVC bij de de rioolwaterzuivering van het waterschap Hollandse Delta.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De proeffabriek moet bruikbare hoeveelheden van PHA’s (polyhydroxyalkanoaten) gaan maken. Die worden gebruikt om de markt voor bioplastics te verkennen en verder te ontwikkelen. Dit type plastics is volledig (onder natuurlijke omstandigheden) afbreekbaar door bacteriën en is o.a. geschikt voor plastic tasjes, afbreekbare netten en tijdelijke coatings van bijv. zaden of kunstmest.


Het project onder de naam PHA2USE is een samenvoeging van een initiatief van HVC en het project PHARIO (PHA uit RIOolwater) van vijf waterschappen uit Brabant, Friesland, Zeeland en Zuid-Holland. De waterschappen hebben 2,5 miljoen beschikbaar gesteld. Ook HVC en technologiebedrijf Paques investeren erin. Er is Europese subsidie voor aangevraagd en zodra die binnen is kan met de aanleg van de installatie worden begonnen.

De verwachting is, dat de fabriek in 2021 kan gaan draaien.

Lees ook

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.