gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proeftuin tegen kastanjebloedingsziekte

f723a8134523e2c44494f89c1eab0be3

Aan de Maasstraat langs het Wantij is deze week een begin gemaakt met de aanleg van een speciale tuin. Daarin staat alleen maar kastanjebomen. Met deze bomentuin wil de gemeente Dordrecht ervaring opdoen met verschillende soorten paardenkastanjes, in de hoop een soort te ontdekken die beter bestand is tegen de kastanjebloedingsziekte.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aan de Maasstraat langs het Wantij is deze week een begin gemaakt met de aanleg van een speciale tuin. Daarin staat alleen maar kastanjebomen. Met deze bomentuin wil de gemeente Dordrecht ervaring opdoen met verschillende soorten paardenkastanjes, in de hoop een soort te ontdekken die beter bestand is tegen de kastanjebloedingsziekte.


In de afgelopen maanden heeft de gemeente in Dordrecht veel kastanjebomen moeten kappen omdat ze aangetast waren door de bloedingsziekte. Vooral de witte paardenkastanje werd getroffen. In het arboretum (een verzameling van bomen en planten) moeten bijna 50 nieuwe bomen komen te staan.

Nationale boomfeestdag uitgesteld

Omdat de scholen gesloten zijn, wordt er in maart ook geen Nationale boomfeestdag gehouden. In het kader van die dag zou wethouder Marco Stam eigenlijk samen met leerlingen een boom planten en daarmee het startsein geven voor deze proeftuin. De opening wordt uitgesteld. De aanleg van de tuin gaat wel door en vindt in twee delen plaats. Deze week worden de eerste 20 bomen en grote struiken in de grond gezet. Die zijn geplant in het deel tussen de Rijnstraat en de Markstraat, vlakbij OBS Wantijschool. Later dit voorjaar volgen er in dit gedeelte nog 7 bomen. In het najaar gaat de gemeente verder in het deel tussen de Rijnstraat en de Merwedestraat. Dan worden de overige 22 bomen geplant.

De aanleg van de tuin is ook een onderdeel van het planten van 800 bomen, een initiatief van de gemeente om te herdenken dat Dordrecht 800 jaar geleden stadsrechten kreeg.

 Eerder plantte de gemeente al 80 gratis Jubileumbomen op particulier terrein. Ook werd het eerste Tiny Forest aangelegd, het Krispijnbos aan de Nassauweg.

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.