gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proeftuin tegen kastanjebloedingsziekte

f723a8134523e2c44494f89c1eab0be3.jpg

Aan de Maasstraat langs het Wantij is deze week een begin gemaakt met de aanleg van een speciale tuin. Daarin staat alleen maar kastanjebomen. Met deze bomentuin wil de gemeente Dordrecht ervaring opdoen met verschillende soorten paardenkastanjes, in de hoop een soort te ontdekken die beter bestand is tegen de kastanjebloedingsziekte.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Aan de Maasstraat langs het Wantij is deze week een begin gemaakt met de aanleg van een speciale tuin. Daarin staat alleen maar kastanjebomen. Met deze bomentuin wil de gemeente Dordrecht ervaring opdoen met verschillende soorten paardenkastanjes, in de hoop een soort te ontdekken die beter bestand is tegen de kastanjebloedingsziekte.


In de afgelopen maanden heeft de gemeente in Dordrecht veel kastanjebomen moeten kappen omdat ze aangetast waren door de bloedingsziekte. Vooral de witte paardenkastanje werd getroffen. In het arboretum (een verzameling van bomen en planten) moeten bijna 50 nieuwe bomen komen te staan.

Nationale boomfeestdag uitgesteld

Omdat de scholen gesloten zijn, wordt er in maart ook geen Nationale boomfeestdag gehouden. In het kader van die dag zou wethouder Marco Stam eigenlijk samen met leerlingen een boom planten en daarmee het startsein geven voor deze proeftuin. De opening wordt uitgesteld. De aanleg van de tuin gaat wel door en vindt in twee delen plaats. Deze week worden de eerste 20 bomen en grote struiken in de grond gezet. Die zijn geplant in het deel tussen de Rijnstraat en de Markstraat, vlakbij OBS Wantijschool. Later dit voorjaar volgen er in dit gedeelte nog 7 bomen. In het najaar gaat de gemeente verder in het deel tussen de Rijnstraat en de Merwedestraat. Dan worden de overige 22 bomen geplant.

De aanleg van de tuin is ook een onderdeel van het planten van 800 bomen, een initiatief van de gemeente om te herdenken dat Dordrecht 800 jaar geleden stadsrechten kreeg.

 Eerder plantte de gemeente al 80 gratis Jubileumbomen op particulier terrein. Ook werd het eerste Tiny Forest aangelegd, het Krispijnbos aan de Nassauweg.

Lees ook

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.