gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Programma Dordrecht Pride bekend

7f28bbf97b8ac0b29a2931b9868da2d0

Het programma voor de Dordrecht Pride op 15 september is bekend. De dag begint om 13.00 uur met een viering in een roze opblaaskerk op het Beverwijcksplein. Tijdens de dienst spreekt voorganger Jan Anne Slot van de Nieuwe Hoop Familiekerk.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Na de dienst kunnen koppels trouwen voor één dag in de opblaaskerk. Ellie Lust spreekt daarna om 14.30 uur over LHBT en veiligheid, ook kan het publiek hierbij vragen stellen. De roze Lifestylemarkt start ook na de dienst en duurt tot 20.00 uur. Bij de kraampjes op het Beverwijkseplein zijn kleding, accessoires, verzorgings- en andere producten te vinden.


Om 16.00 uur start de Pride Walk. Met het lopen van de tocht wil de organisatie laten zien dat in Dordrecht iedereen veilig moet kunnen zijn. In april en juni werden mannen mishandeld om hun seksuele voorkeur.


De uitreiking voor het Regenboogschaap 2018 staat gepland om 18.00 uur. Deze prijs wordt gegeven aan een persoon die zich heeft ingezet voor de diversiteit in Dordrecht.


De dag eindigt met optredens van DJ’s The G-Team en mc Divine. Daarna is er een afterparty in de The Mood.

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”