gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Programma Dordrecht Pride bekend

7f28bbf97b8ac0b29a2931b9868da2d0

Het programma voor de Dordrecht Pride op 15 september is bekend. De dag begint om 13.00 uur met een viering in een roze opblaaskerk op het Beverwijcksplein. Tijdens de dienst spreekt voorganger Jan Anne Slot van de Nieuwe Hoop Familiekerk.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Na de dienst kunnen koppels trouwen voor één dag in de opblaaskerk. Ellie Lust spreekt daarna om 14.30 uur over LHBT en veiligheid, ook kan het publiek hierbij vragen stellen. De roze Lifestylemarkt start ook na de dienst en duurt tot 20.00 uur. Bij de kraampjes op het Beverwijkseplein zijn kleding, accessoires, verzorgings- en andere producten te vinden.


Om 16.00 uur start de Pride Walk. Met het lopen van de tocht wil de organisatie laten zien dat in Dordrecht iedereen veilig moet kunnen zijn. In april en juni werden mannen mishandeld om hun seksuele voorkeur.


De uitreiking voor het Regenboogschaap 2018 staat gepland om 18.00 uur. Deze prijs wordt gegeven aan een persoon die zich heeft ingezet voor de diversiteit in Dordrecht.


De dag eindigt met optredens van DJ’s The G-Team en mc Divine. Daarna is er een afterparty in de The Mood.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.