gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Programma intocht Sinterklaas bekendgemaakt

Binnenkort brengt de goedheiligman weer een bezoek aan onze stad en de intocht van Sinterklaas wordt ook dit jaar groots georganiseerd. Zet je schoen alvast klaar, want de stoomboot zal op 18 november in de Kuipershaven aanmeren.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De boot van de Sint zal samen met 100 vrolijke Pieten om 12.00 uur in de Kuipershaven aanleggen. Hij zal daar worden opgewacht door burgervader Wouter Kolff. In afwachting op de Sint wordt het publiek vermaakt door Geert Gordijn en Vicky Volgspot uit het Dordtse theater. Marchingband Prins Willem van Oranje speelt de mooiste sinterklaasliedjes, terwijl de Sint en burgemeester alle kinderen begroeten.

Het feest wordt daarna op het Scheffersplein voortgezet, met muziek van de beste Pietenband. Er zal ook een draaimolen zijn, en Candyman zorgt voor allerlei lekkernijen.

Later op de middag brengt Sinterklaas ook een bezoek aan Crabbehof, waar het dansen en zingen natuurlijk onverminderd doorgaat.

Lees ook

wethouder pont kop van het land

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.

raadpapendrecht2

OZB in Papendrecht 15 procent omhoog, ondanks voorstel om stijging te beperken

De onroerendezaakbelasting (OZB) in Papendrecht gaat met 15 procent omhoog, ondanks een voorstel van twee partijen om deze verhoging te beperken. De gemeenteraad heeft donderdagavond de begroting van 2027 definitief vastgesteld.