gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Projectgroep SOS presenteert boekje over stress-sensitief werken: ‘Ik ervaarde dat ik fouten mocht maken’

81d0ca36d0ce5df197db94fbbddcc5f4

Projectgroep Schouders Onder Stress (SOS) presenteerde op 12 april het boekje ‘Stress-sensitief werken in Dordrecht en Drechtsteden’. Het boek geeft professionals in het sociaal domein praktische handvatten om inwoners met geldzorgen uit Dordrecht en de regio te kunnen helpen.

Marie Frenay |  | Aangepast op
Stress en geldzorgen hebben grote invloed op de mens, blijkt uit verschillende wetenschappelijke onderzoeken. In opdracht van de gemeente werd daarom het project Schouders Onder Stress het leven ingeroepen. De Sociale Dienst Drechtsteden en de Sociaal Wijkteams werkten samen aan dit project om een werkwijze te ontwikkelen die beter aansluit bij de leefwereld van alleenstaande ouders met langdurige geldzorgen.

Serieus genomen
Het belangrijkste uitgangspunt van het project is dat inwoners de regie hebben over de prioriteiten en het tempo van de oplossingsrichtingen. Tijdens de bijeenkomst waren zowel deelnemers en professionals aanwezig.

Een van de deelnemers benadrukt het belang van stress-sensitief werken: "Ik kwam niet meer op de afspraken, omdat ik mij niet serieus genomen voelde. Het gekke was dat niemand dacht: waar is deze mevrouw gebleven? Ik voelde mij een nummer. Bij het project heb ik dat anders ervaren, omdat ik mij als een mens behandeld voelde. Ik ervaarde dat ik fouten mocht maken en dat ik nog steeds werd geholpen."

Niet alleen de deelnemers merken een groot verschil, ook professionals die aanwezig waren bij de bijeenkomst gaven aan baat te hebben bij deze nieuwe aanpak: "Ik merk als professional dat ik gelijkwaardig in contact sta met deelnemers en dat zij daardoor sneller in actie komen en stapsgewijs aan doelen werken.”

Dag in dag uit geldzorgen
Tijdens deze feestelijke bijeenkomst is het boekje 'Stress-sensitief werken in Dordrecht en Drechtsteden' uitgereikt aan Peter Heijkoop (Wethouder Armoede en Schulden van Dordrecht), Michel van der Vlies (Manager MeeVivenz), David van Maanen (Directeur Sociale Dienst Drechtsteden) en Gemma Smit (Programmamanager Armoede en schulden).

Ook wethouder Peter Heijkoop, die het voorwoord in het boekje schreef, vertelde wat meer over het belang van het boekje en de problemen waar inwoners uit Dordrecht tegen aan lopen. "Veel van onze inwoners hebben dag in dag uit te maken met geldzorgen. En daardoor worstelen met hun bestaanszekerheid. Een betaalbare woning, eten in de koelkast, de kachel aan kunnen zetten; dat is lang niet voor iedereen vanzelfsprekend meer. Daarom is het belangrijk dat wij deze groep inwoners ondersteunen. Dit boekje draagt bij aan een hopelijk vanzelfsprekende manier om met kwetsbare inwoners om te gaan," aldus de wethouder.

Lees ook

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.