gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Protest tegen sloop Doelesteyn

De sloop van schoolgebouw Doelesteyn wordt vanavond geprobeerd te voorkomen. De mannen achter het alternatieve plan proberen commissieleden op het Stadskantoor op andere gedachten te brengen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Architectenbureaus HET, en EGM en Stad en Land Makelaars breken vanavond een lans voor behoud van een deel van de panden. Zij doen dat in de commissievergadering Fysieke leefbaarheid. Dordtenaren  worden opgeroepen hun steun te betuigen door vanavond aanwezig te zijn bij de vergadering. Gevraagd wordt om om 20.30 uur te verzamelen in de hal van het Stadskantoor.
De gemeente wil de schoolgebouwen slopen om plaats te maken voor parkeerplaatsen. Alleen het monumentale pand aan de Steegoversloot blijft staan. De architecten en makelaar pleiten voor hergebruik en willen de panden langs de Schoolstraat en Stek verbouwen tot appartementencomplexen. Daartussen komen parkeerplaatsen. 

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

rampenoefening station ter illustratie

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

Molenlanden_Opgraving_Ottoland

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.