gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Protestvlaggen en spandoeken bedreigen de verkeersveiligheid en moeten weg

80841b1baaa8bdb4858899b8bf735230.jpg

De provincie Zuid-Holland is klaar met alle protestvlaggen en spandoeken boven en langs de weg. Ze bedreigen de verkeersveiligheid en moeten weggehaald worden. "We geven iedereen tot 5 augustus de mogelijkheid om zelf de vlaggen en spandoeken te verwijderen. De vlaggen en spandoeken die na deze datum nog hangen worden verwijderd."

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Een afgescheurde vlag die onlangs op een auto viel in de gemeente Westland, blijkt reden te zijn voor de provincie om nu te handelen. "Hier moeten we als wegbeheerder en als verantwoordelijke voor de veiligheid op de weg een duidelijke grens trekken", stelt de provincie. "Hoe langer de vlaggen en spandoeken blijven hangen, hoe groter de kans dat deze op enig moment losraken en daarmee een gevaar zijn voor de verkeersveiligheid."

De afgelopen tijd zijn veel protestvlaggen en spandoeken langs provinciale wegen, bruggen en kruispunten gehangen, bijvoorbeeld omgekeerde Nederlandse vlaggen. Omdat deze protestacties de veiligheid van mensen in gevaar kan brengen, houdt volgens de provincie het democratisch recht om te demonstreren hier op.

Zo staat in Dordrecht op het viaduct aan de Simon de Danserweg elke maandagavond een groepje mensen te protesteren. Zwaaiend met doeken en toeters, proberen ze de aandacht te trekken. De vlaggen die zij meenemen, nemen ze wel elke keer mee naar huis. Bekijk hier hoe dat eraan toe gaat: (Let op, na de video gaat de tekst verder)
Belemmering door protestdoeken
De vlaggen die direct een gevaar vormen voor de veiligheid zijn door de provincie al verwijderd. Het gaat bijvoorbeeld om loshangende vlaggen, vlaggen die het zicht van camera’s blokkeerden of die het zicht op borden of verkeerslichten belemmerden.

Mensen die hun protestdoeken op plekken hebben gehangen die niet in eigen bezit zijn, worden opgeroepen deze voor 5 augustus te verwijderen. Daarna zal de provincie ze verwijderen. Als de provincie de vlaggen en spandoeken moet weghalen, kost dat waarschijnlijk tienduizenden euro's.

Dit bericht is samen met onze mediapartner Rijnmond gemaakt.

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_4254.jpg

Dit zijn de verkenners en informateurs in onze streek

De verkiezingen zijn achter de rug. In bijna alle gemeenten praten partijen met elkaar over de samenstelling van het gemeentebestuur. Meestal worden de gesprekken begeleid door een gespreksleider, een verkenner of informateur. Maar wie gaat er in welke gemeente aan de slag? Een overzicht.

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.