gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Provincie: geen zicht op 95 procent PFAS-uitstoot Chemours

819f18db0285f8c524a35d2aaee0e7d5

Het toezicht op de PFAS-uitstoot van het Dordtse chemiebedrijf Chemours schiet ernstig tekort, vindt de provincie Zuid-Holland. Veruit het meeste PFAS, een verzamelnaam voor chemische stoffen, verlaat het terrein in de vorm van afval. En daar gaat de provincie niet over.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Het gevaar bestaat dat het PFAS-houdende afval niet volgens de regels wordt vernietigd of opgeslagen, maar in het milieu verdwijnt. Dat zegt gedeputeerde Floor Vermeulen tegen de NOS.

Het bedrijf heeft de uitstoot van GenX, de PFAS-stof die zij gebruiken, via water en lucht drastisch verminderd en wil dat de komende tijd nog verder terugdringen.

Maar dat gaat maar over 5 procent van alle PFAS die het terrein van Chemours verlaat, zegt gedeputeerde Floor Vermeulen. De provincie is bang dat de teruglopende cijfers van Chemours maar het topje van de ijsberg zijn, omdat op de andere 95 procent geen toezicht is.

Chemours zegt tegen de NOS dat dat niet klopt: "Meer dan 97 procent van de GenX-stoffen die Chemours gebruikt, wordt hergebruikt of vernietigd. Dat betekent dat deze niet in het milieu komen." De rest werd voorheen uitgestoten naar water en lucht, maar met de nieuwe maatregelen is dat nagenoeg verleden tijd, zegt het bedrijf.

Teflon-producent Chemours is één van de grootste uitstoters van PFAS in Nederland. Onlangs kwam naar buiten dat Chemours illegaal PFAS-afval heeft vervoerd naar België.

Op de vergunning voor het vervoer van het afval stond een heel andere stof. Omdat de vervoerder van het afval dat ook niet wist, raakte een andere lading later besmet. Justitie onderzoekt de zaak.

Lees ook

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.