gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Provincie: geen zicht op 95 procent PFAS-uitstoot Chemours

819f18db0285f8c524a35d2aaee0e7d5.jpg

Het toezicht op de PFAS-uitstoot van het Dordtse chemiebedrijf Chemours schiet ernstig tekort, vindt de provincie Zuid-Holland. Veruit het meeste PFAS, een verzamelnaam voor chemische stoffen, verlaat het terrein in de vorm van afval. En daar gaat de provincie niet over.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Het gevaar bestaat dat het PFAS-houdende afval niet volgens de regels wordt vernietigd of opgeslagen, maar in het milieu verdwijnt. Dat zegt gedeputeerde Floor Vermeulen tegen de NOS.

Het bedrijf heeft de uitstoot van GenX, de PFAS-stof die zij gebruiken, via water en lucht drastisch verminderd en wil dat de komende tijd nog verder terugdringen.

Maar dat gaat maar over 5 procent van alle PFAS die het terrein van Chemours verlaat, zegt gedeputeerde Floor Vermeulen. De provincie is bang dat de teruglopende cijfers van Chemours maar het topje van de ijsberg zijn, omdat op de andere 95 procent geen toezicht is.

Chemours zegt tegen de NOS dat dat niet klopt: "Meer dan 97 procent van de GenX-stoffen die Chemours gebruikt, wordt hergebruikt of vernietigd. Dat betekent dat deze niet in het milieu komen." De rest werd voorheen uitgestoten naar water en lucht, maar met de nieuwe maatregelen is dat nagenoeg verleden tijd, zegt het bedrijf.

Teflon-producent Chemours is één van de grootste uitstoters van PFAS in Nederland. Onlangs kwam naar buiten dat Chemours illegaal PFAS-afval heeft vervoerd naar België.

Op de vergunning voor het vervoer van het afval stond een heel andere stof. Omdat de vervoerder van het afval dat ook niet wist, raakte een andere lading later besmet. Justitie onderzoekt de zaak.

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.