gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Provincie: geen zicht op 95 procent PFAS-uitstoot Chemours

819f18db0285f8c524a35d2aaee0e7d5

Het toezicht op de PFAS-uitstoot van het Dordtse chemiebedrijf Chemours schiet ernstig tekort, vindt de provincie Zuid-Holland. Veruit het meeste PFAS, een verzamelnaam voor chemische stoffen, verlaat het terrein in de vorm van afval. En daar gaat de provincie niet over.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Het gevaar bestaat dat het PFAS-houdende afval niet volgens de regels wordt vernietigd of opgeslagen, maar in het milieu verdwijnt. Dat zegt gedeputeerde Floor Vermeulen tegen de NOS.

Het bedrijf heeft de uitstoot van GenX, de PFAS-stof die zij gebruiken, via water en lucht drastisch verminderd en wil dat de komende tijd nog verder terugdringen.

Maar dat gaat maar over 5 procent van alle PFAS die het terrein van Chemours verlaat, zegt gedeputeerde Floor Vermeulen. De provincie is bang dat de teruglopende cijfers van Chemours maar het topje van de ijsberg zijn, omdat op de andere 95 procent geen toezicht is.

Chemours zegt tegen de NOS dat dat niet klopt: "Meer dan 97 procent van de GenX-stoffen die Chemours gebruikt, wordt hergebruikt of vernietigd. Dat betekent dat deze niet in het milieu komen." De rest werd voorheen uitgestoten naar water en lucht, maar met de nieuwe maatregelen is dat nagenoeg verleden tijd, zegt het bedrijf.

Teflon-producent Chemours is één van de grootste uitstoters van PFAS in Nederland. Onlangs kwam naar buiten dat Chemours illegaal PFAS-afval heeft vervoerd naar België.

Op de vergunning voor het vervoer van het afval stond een heel andere stof. Omdat de vervoerder van het afval dat ook niet wist, raakte een andere lading later besmet. Justitie onderzoekt de zaak.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?