Dordrecht, Netherlands

Provincie neemt aanbevelingen RIVM-rapport DuPont over

De provincie Zuid-Holland gaat samen met Rijk en betrokken gemeenten de aanbevelingen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) omzetten in concrete acties.
arjan Verwoerd | 25 maart 2016 06:23 | Aangepast op 25 maart 2016 06:23
Het RIVM deed onderzoek naar mogelijke gezondheidsrisico’s voor omwonenden als gevolg van de emissie van de stof perfluoroctaanzuur (PFOA) bij het chemiebedrijf DuPont (nu Chemours) in Dordrecht. De gezondheid van de omwonenden en de medewerkers van de DuPontfabriek staat voorop. Het RIVM-rapport geeft de eerste antwoorden op vragen die bij betrokkenen leven en neemt een deel van de onzekerheid weg, maar kan nog geen einde maken aan alle ongerustheid.

De provincie start samen met het Rijk en de betrokken gemeenten verschillende vervolgonderzoeken om antwoorden te vinden op de vragen die er nu nog liggen, conform de aanbevelingen van het RIVM.


Zo gaat de provincie in samenwerking met de betrokken gemeenten via een gerichte steekproef onder omwonenden door de Dienst Gezondheid en Jeugd Dordrecht (DG&J) laten controleren of de bloedserumwaardes voor het jaar 2016 inderdaad onder de gezondheidskundige grenswaarde liggen. Deze informatie is nodig om een betere inschatting te kunnen maken van het nut van gezondheidsonderzoek. Daarnaast geeft de provincie samen met het Rijk aan het RIVM opdracht om een nadere evaluatie van gezondheidskundige gegevens uit te voeren.


Op 5 april zal er in Dordrecht voor de inwoners van Dordrecht en omliggende gemeenten een informatie inloopavond zijn.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...