Het was vandaag druk op de tribunes tijdens de eerste dag van Worldcup Shorttrack op de ijsbaan in de Sportboulevard.
Jasper Kluten | Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 6 augustus 2026 14:00
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 5 augustus 2026 19:40
Corrado Francke | 7 augustus 2026 19:21
Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.
In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''
Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.
Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.
Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”
Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.