gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Publiek wordt gemist bij World Cup Shorttrack

7b65f90fa7212b5455d8bfe1eb067163.jpg

Er staat een nieuw weekend vol shorttrack voor de deur op de Sportboulevard: de laatste World Cup finales voor de Olympische Winterspelen 2022 in Bejing. Net als het WK eerder dit jaar opnieuw zonder publiek. Een flinke domper voor de organisatie en de gemeente, die er naar verluidt 70.000 euro in heeft gestopt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In tegenstelling tot het vorige toernooi vindt directeur Cees Juffermans het jammer dat er zo kort vantevoren bekend is gemaakt dat er geen publiek welkom is. “Begin dit jaar waren we superblij dat we een WK konden organiseren en hebben we er eigenlijk een TV-studio van gemaakt.” Speciaal daarvoor zijn ze destijds verhuisd van Ahoy naar de Sportboulevard. Ze hadden erop gehoopt dat dat deze keer niet nodig was.

Ook wethouder Marco Stam baalt dat er volle tribunes zullen zijn dit weekend. “Op meerdere vlakken is het jammer dat we zonder publiek moeten schaatsen. We hadden 300 tot 400 zorgmedewerkers en iets meer dan 2000 schoolkinderen uitgenodigd en dat is dan best wel teleurstellend.” Over de financiële gevolgen wil wethouder Stam verder niks kwijt: “We moeten even goed kijken naar de financiële consequenties.” De gemeenteraad stemde in met een bedrag van 70.000 euro als investering in het evenement, mits de Dordtenaren daardoor ook mee konden genieten van het spektakel. 


Volgens Juffermans hebben de rijders er in ieder geval veel zin in: “Het is voor sporters leuker om in een vol stadion te rijden en zeker in een vol Dordrecht. De rijders hebben het er ook echt over dat er een nieuw toernooi in Dordt is.” Maar ook zij zullen het juichende publiek missen.


Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.