Dordrecht, Netherlands

Putten vol bladeren, maar gemeente zegt weinig te kunnen doen tegen wateroverlast

Door een flinke hoosbui in juni waren er tientallen meldingen van wateroverlast. De gemeente onderzocht wat zij hiertegen kunnen doen. Overlast kan beperkt worden, maar het probleem kan niet worden opgelost, concludeerde wethouder Marco Stam.
Corrado Francke | 8 juli 2020 13:54 | Aangepast op 8 juli 2020 13:54
"Het is nu goed kijken naar hoe we de overlast beperken, maar het oplossen is nog niet aan de orde", vertelt Stam. Maar Cor Jooren, die aan de Reeweg-Oost woont, verwijt de gemeente dat de putten niet worden onderhouden, en daarom vol komen te zitten met bladeren of ander vuil.

"En als de wethouder zegt dat zij dat niet kunnen oplossen, weet ik het ook niet", vindt de bewoner. Stam benadrukt dat de riolen tijdens het onderzoek 'gefunctioneerd hebben zoals ze zouden moeten functioneren'.

Het onderzoek wijst uit dat er een aantal kommen in de stad ligt. Die stromen bij stortbuien snel vol. "Riolen en gemalen functioneerden ook de laatste keer goed, maar kunnen zo'n enorme hoeveelheid water in korte tijd niet aan."

"Want", zegt Stam, "de kolken worden gereinigd volgens de voorschriften. Wat we wel zagen, dat de kolken veel zwerfafval meenemen, maar dit heeft niet geleid totdat de wateroverlast erger is geworden."

De wethouder geeft aan dat de gemeente met bewoners in overleg gaat om te kijken hoe de overlast kan worden beperkt. "Dus als zandzakken op bepaalde plekken in buurten die getroffen zijn een deel van de beperking is, gaan wij daarvoor zorgen."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...