Dordrecht, Netherlands

PvdA Dordrecht neemt afscheid van overleden Ad Breevaart: ‘Zijn positiviteit vond ik zó goed’

Hulpsinterklaas, werkzaam bij de politie en ook zat Ad Breevaart jarenlang namens de PvdA in de gemeenteraad. In de nacht van maandag op dinsdag overleed hij op 89-jarige leeftijd. “Hij was altijd opgewekt, belangstellend en wilde alles weten”, vertelt Jacqueline van den Bergh van de PvdA Dordrecht in radioprogramma Studio de Witt.
Corrado Francke | 12 juni 2021 15:01 | Aangepast op 12 juni 2021 15:01
De twee sociaaldemocraten hadden regelmatig telefonisch contact. “Hij steunde mij en was altijd belangstellend. Dat vond ik heel bijzonder”, vertelt Van den Bergh. Breevaart bleef jarenlang trouw aan de partij die hij van ganser harte steunde. Ook was hij er een tijdje partijvoorzitter.

Lijstduwer

Vanaf 1950 was hij volgens Van den Bergh lid. “Hij kwam uit een politiek nest, want zijn vader was ook een sociaaldemocraat”, licht ze toe. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2018 was Breevaart nog lijstduwer voor de PvdA. “Hij praatte en discussieerde ook toen nog heel goed mee.”

Zijn jarenlange werk binnen de PvdA bleef niet onopgemerkt, maar veel Dordtenaren zullen Breevaart toch beter kennen als hulpsinterklaas. Deze functie vervulde hij zo’n 52 jaar. “Mijn dochter zat in Sterrenburg op De Komeet en daar zag ik hem met dat grote witte paard.”

Documentaire '75 jaar vrijheid'

Ad was onlangs nog te zien in een documentaire van RTV Dordrecht waarin hij terugblikte op zijn ervaringen in de Tweede Wereldoorlog. Dat deed hij met passie.

Lees ook

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...