gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA en GroenLinks boos om stopzetten subsidie

De raadsfracties van GroenLinks en Partij van de Arbeid hebben vragen gesteld aan het college van B&W over het voornemen om de subsidie aan het Vrijwilligershuis stop te zetten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partijen zijn met name geërgerd omdat ze dat voornemen uit de krant moesten vernemen. Zij vinden dat de raad buitenspel is gezet en door het college niet is geïnformeerd. Bovendien stellen ze dat het tijdstip om een dergelijk besluit te nemen erg ongelukkig is. Zo’n besluit is volgens hen een bevoegdheid van de nieuwe raad.

De ondersteuning van de vele vrijwilligers in Dordrecht is al sinds lange tijd in handen van de twee organisaties SSKW en MEE. Die zijn op last van de gemeente in 2014 gaan samenwerken in het Vrijwilligershuis, hoewel de structuren en werkwijze van beide organisaties sterk verschilden. Dat leverde toen ernstige twijfel op aan het succes van een dergelijke samenwerking. In 2016 bleek uit een onderzoek van het Onderzoekscentrum Drechtsteden dat de constructie inderdaad niet goed werkte. Er werden daarna resultaatafspraken gemaakt met het Vrijwilligershuis bij de vaststelling van de subsidie over 2017. De twee partijen zeggen niets te weten over die afspraken. 

De gemeente maakt verder bekend met meerdere partijen in gesprek te zijn (of te gaan) over een nieuwe invulling van de vrijwilligersondersteuning. Ook daarvan zou de raad in het geheel niet op de hoogte zijn.

Dit is de &t=4s

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.