Dordrecht, Netherlands

PvdA en GroenLinks boos om stopzetten subsidie

De raadsfracties van GroenLinks en Partij van de Arbeid hebben vragen gesteld aan het college van B&W over het voornemen om de subsidie aan het Vrijwilligershuis stop te zetten.
Gert van der Steen | 5 maart 2018 13:33 | Aangepast op 5 maart 2018 13:33
De partijen zijn met name geërgerd omdat ze dat voornemen uit de krant moesten vernemen. Zij vinden dat de raad buitenspel is gezet en door het college niet is geïnformeerd. Bovendien stellen ze dat het tijdstip om een dergelijk besluit te nemen erg ongelukkig is. Zo’n besluit is volgens hen een bevoegdheid van de nieuwe raad.

De ondersteuning van de vele vrijwilligers in Dordrecht is al sinds lange tijd in handen van de twee organisaties SSKW en MEE. Die zijn op last van de gemeente in 2014 gaan samenwerken in het Vrijwilligershuis, hoewel de structuren en werkwijze van beide organisaties sterk verschilden. Dat leverde toen ernstige twijfel op aan het succes van een dergelijke samenwerking. In 2016 bleek uit een onderzoek van het Onderzoekscentrum Drechtsteden dat de constructie inderdaad niet goed werkte. Er werden daarna resultaatafspraken gemaakt met het Vrijwilligershuis bij de vaststelling van de subsidie over 2017. De twee partijen zeggen niets te weten over die afspraken. 

De gemeente maakt verder bekend met meerdere partijen in gesprek te zijn (of te gaan) over een nieuwe invulling van de vrijwilligersondersteuning. Ook daarvan zou de raad in het geheel niet op de hoogte zijn.

Dit is de &t=4s

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...