gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA en GroenLinks boos om stopzetten subsidie

De raadsfracties van GroenLinks en Partij van de Arbeid hebben vragen gesteld aan het college van B&W over het voornemen om de subsidie aan het Vrijwilligershuis stop te zetten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partijen zijn met name geërgerd omdat ze dat voornemen uit de krant moesten vernemen. Zij vinden dat de raad buitenspel is gezet en door het college niet is geïnformeerd. Bovendien stellen ze dat het tijdstip om een dergelijk besluit te nemen erg ongelukkig is. Zo’n besluit is volgens hen een bevoegdheid van de nieuwe raad.

De ondersteuning van de vele vrijwilligers in Dordrecht is al sinds lange tijd in handen van de twee organisaties SSKW en MEE. Die zijn op last van de gemeente in 2014 gaan samenwerken in het Vrijwilligershuis, hoewel de structuren en werkwijze van beide organisaties sterk verschilden. Dat leverde toen ernstige twijfel op aan het succes van een dergelijke samenwerking. In 2016 bleek uit een onderzoek van het Onderzoekscentrum Drechtsteden dat de constructie inderdaad niet goed werkte. Er werden daarna resultaatafspraken gemaakt met het Vrijwilligershuis bij de vaststelling van de subsidie over 2017. De twee partijen zeggen niets te weten over die afspraken. 

De gemeente maakt verder bekend met meerdere partijen in gesprek te zijn (of te gaan) over een nieuwe invulling van de vrijwilligersondersteuning. Ook daarvan zou de raad in het geheel niet op de hoogte zijn.

Dit is de &t=4s

Lees ook

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.