gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA en GroenLinks boos om stopzetten subsidie

De raadsfracties van GroenLinks en Partij van de Arbeid hebben vragen gesteld aan het college van B&W over het voornemen om de subsidie aan het Vrijwilligershuis stop te zetten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partijen zijn met name geërgerd omdat ze dat voornemen uit de krant moesten vernemen. Zij vinden dat de raad buitenspel is gezet en door het college niet is geïnformeerd. Bovendien stellen ze dat het tijdstip om een dergelijk besluit te nemen erg ongelukkig is. Zo’n besluit is volgens hen een bevoegdheid van de nieuwe raad.

De ondersteuning van de vele vrijwilligers in Dordrecht is al sinds lange tijd in handen van de twee organisaties SSKW en MEE. Die zijn op last van de gemeente in 2014 gaan samenwerken in het Vrijwilligershuis, hoewel de structuren en werkwijze van beide organisaties sterk verschilden. Dat leverde toen ernstige twijfel op aan het succes van een dergelijke samenwerking. In 2016 bleek uit een onderzoek van het Onderzoekscentrum Drechtsteden dat de constructie inderdaad niet goed werkte. Er werden daarna resultaatafspraken gemaakt met het Vrijwilligershuis bij de vaststelling van de subsidie over 2017. De twee partijen zeggen niets te weten over die afspraken. 

De gemeente maakt verder bekend met meerdere partijen in gesprek te zijn (of te gaan) over een nieuwe invulling van de vrijwilligersondersteuning. Ook daarvan zou de raad in het geheel niet op de hoogte zijn.

Dit is de &t=4s

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."