gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA en GroenLinks boos om stopzetten subsidie

De raadsfracties van GroenLinks en Partij van de Arbeid hebben vragen gesteld aan het college van B&W over het voornemen om de subsidie aan het Vrijwilligershuis stop te zetten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partijen zijn met name geërgerd omdat ze dat voornemen uit de krant moesten vernemen. Zij vinden dat de raad buitenspel is gezet en door het college niet is geïnformeerd. Bovendien stellen ze dat het tijdstip om een dergelijk besluit te nemen erg ongelukkig is. Zo’n besluit is volgens hen een bevoegdheid van de nieuwe raad.

De ondersteuning van de vele vrijwilligers in Dordrecht is al sinds lange tijd in handen van de twee organisaties SSKW en MEE. Die zijn op last van de gemeente in 2014 gaan samenwerken in het Vrijwilligershuis, hoewel de structuren en werkwijze van beide organisaties sterk verschilden. Dat leverde toen ernstige twijfel op aan het succes van een dergelijke samenwerking. In 2016 bleek uit een onderzoek van het Onderzoekscentrum Drechtsteden dat de constructie inderdaad niet goed werkte. Er werden daarna resultaatafspraken gemaakt met het Vrijwilligershuis bij de vaststelling van de subsidie over 2017. De twee partijen zeggen niets te weten over die afspraken. 

De gemeente maakt verder bekend met meerdere partijen in gesprek te zijn (of te gaan) over een nieuwe invulling van de vrijwilligersondersteuning. Ook daarvan zou de raad in het geheel niet op de hoogte zijn.

Dit is de &t=4s

Lees ook

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.