gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: meer daadkracht in binnenstad

De PvdA in Dordrecht wil meer actie van het college van B&W om de leegstand en verpaupering in de binnenstad te verminderen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partij verwijt het college dat er na het politiek café van vorig jaar februari over dit onderwerp daar niets meer van zich heeft laten horen. Deze problemen komen nu op dinsdag 23 januari pas weer aan de orde in de raad.

Raadsleden van de PvdA zijn gaan kijken naar de aanpak die Rotterdam heeft gekozen voor de West Kruiskade, een winkelstraat die aan verval onderhevig was. Die is van een verloederende omgeving veranderd in een aantrekkelijke, actieve winkelstraat.

De gemeente hoeft daarin niet de belangrijkste rol te spelen, want die is weggelegd voor ondernemers en pandeigenaren. Maar een actieve rol op het gebied van stimuleren, faciliteren en eventueel soms ook subsidiëren is wel aan de orde.

Na Rotterdam gaat de PvdA ook in Gouda en Leiden kijken wat daar nog te leren valt.

Lees ook

55610958826_5b593fc37e_k

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.