gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: meer daadkracht in binnenstad

De PvdA in Dordrecht wil meer actie van het college van B&W om de leegstand en verpaupering in de binnenstad te verminderen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partij verwijt het college dat er na het politiek café van vorig jaar februari over dit onderwerp daar niets meer van zich heeft laten horen. Deze problemen komen nu op dinsdag 23 januari pas weer aan de orde in de raad.

Raadsleden van de PvdA zijn gaan kijken naar de aanpak die Rotterdam heeft gekozen voor de West Kruiskade, een winkelstraat die aan verval onderhevig was. Die is van een verloederende omgeving veranderd in een aantrekkelijke, actieve winkelstraat.

De gemeente hoeft daarin niet de belangrijkste rol te spelen, want die is weggelegd voor ondernemers en pandeigenaren. Maar een actieve rol op het gebied van stimuleren, faciliteren en eventueel soms ook subsidiëren is wel aan de orde.

Na Rotterdam gaat de PvdA ook in Gouda en Leiden kijken wat daar nog te leren valt.

Lees ook

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.