gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: meer daadkracht in binnenstad

De PvdA in Dordrecht wil meer actie van het college van B&W om de leegstand en verpaupering in de binnenstad te verminderen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partij verwijt het college dat er na het politiek café van vorig jaar februari over dit onderwerp daar niets meer van zich heeft laten horen. Deze problemen komen nu op dinsdag 23 januari pas weer aan de orde in de raad.

Raadsleden van de PvdA zijn gaan kijken naar de aanpak die Rotterdam heeft gekozen voor de West Kruiskade, een winkelstraat die aan verval onderhevig was. Die is van een verloederende omgeving veranderd in een aantrekkelijke, actieve winkelstraat.

De gemeente hoeft daarin niet de belangrijkste rol te spelen, want die is weggelegd voor ondernemers en pandeigenaren. Maar een actieve rol op het gebied van stimuleren, faciliteren en eventueel soms ook subsidiëren is wel aan de orde.

Na Rotterdam gaat de PvdA ook in Gouda en Leiden kijken wat daar nog te leren valt.

Lees ook

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.