gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: meer daadkracht in binnenstad

De PvdA in Dordrecht wil meer actie van het college van B&W om de leegstand en verpaupering in de binnenstad te verminderen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De partij verwijt het college dat er na het politiek café van vorig jaar februari over dit onderwerp daar niets meer van zich heeft laten horen. Deze problemen komen nu op dinsdag 23 januari pas weer aan de orde in de raad.

Raadsleden van de PvdA zijn gaan kijken naar de aanpak die Rotterdam heeft gekozen voor de West Kruiskade, een winkelstraat die aan verval onderhevig was. Die is van een verloederende omgeving veranderd in een aantrekkelijke, actieve winkelstraat.

De gemeente hoeft daarin niet de belangrijkste rol te spelen, want die is weggelegd voor ondernemers en pandeigenaren. Maar een actieve rol op het gebied van stimuleren, faciliteren en eventueel soms ook subsidiëren is wel aan de orde.

Na Rotterdam gaat de PvdA ook in Gouda en Leiden kijken wat daar nog te leren valt.

Lees ook

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.