Dordrecht, Netherlands

PvdA onderschrijft pleidooi minimabeleid

De PvdA Drechtraadractie dient, samen met de SP, GroenLinks en de seniorenpartij VSP een motie in om de 1 miljoen euro onderbesteding bij de Sociale Dienst niet terug te laten vloeien naar de betrokken gemeenten, maar beschikbaar te houden voor minimabeleid.
Jan Bouwens | 9 juni 2015 11:18 | Aangepast op 9 juni 2015 11:18
De partij onderschrijft hiermee een pleidooi van Platform Tegen Armoede Drechtsteden. Het Platform heeft de Drechtraad een open brief gestuurd met de uitkomsten van onderzoek naar armoede en mogelijke oplossingen daarvoor. Het Platform komt tot de conclusie dat "de meeste minimahuishoudens maandelijks geld tekort komen voor het betalen van hun vaste lasten en basisbehoeften. Ondanks de landelijke en gemeentelijke regelingen.” En: “Het gemeentelijk minimabeleid compenseert dit tekort maar gedeeltelijk.”

Het pleidooi doet een aantal aanbevelingen zoals stadslandbouwprojecten en uitbreiding van de voedselbankpaketten. De motie wordt vanavond ingediend.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...