Dordrecht, Netherlands

PvdA: Stroom kwetsbare Dordtenaren afgesloten ondanks afspraken

In het afgelopen jaar is bij zes kwetsbare Dordtenaren de energie afgesloten vanwege een betalingsachterstand. Dit gaat tegen de afspraken in die energiebedrijven hebben met de gemeente. Daarom heeft de PvdA aan het gemeentebestuur om opheldering gevraagd over deze afsluitingen.
Vivian Rutte | 23 oktober 2020 17:21 | Aangepast op 23 oktober 2020 17:21
De gemeente heeft namelijk afgesproken met verschillende dienstverleners om mensen niet uit huis te zetten of energie af te sluiten bij betalingsachterstanden. Er zijn onder meer afspraken gemaakt met Eneco, Stedin, het waterschap en woningbouwcorporaties.

In plaats van afsluiten of uit huis zetten is het de bedoeling dat betaalachterstanden snel worden gesignaleerd om een opstapeling van boetes te voorkomen en er naar een oplossing wordt gezocht om de schulden af te lossen met behoud van de noodzakelijke voorzieningen.


Afbetalen

De energie-afsluitingen zijn volgens de politieke partij op een na gebeurd bij mensen die te maken hadden met een verstandelijke beperking, psychische problematiek of ernstige verslaving. Drie van hen staan onder bewindvoering, twee zijn bekend bij de Sociale Dienst Drechtsteden.


De afbetalingsvoorstellen van deze instanties zouden niet zijn geaccepteerd. Volgens de politieke partij gaat het in alle gevallen om hetzelfde energiebedrijf. Bij het bedrijf is het volgens de PvdA de praktijk dat de energie alleen opnieuw aangesloten wordt als de volledige schuld is ingelost. 

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...