gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil zoektocht naar opvanglocaties

De fractie van de PvdA in de Dordtse gemeenteraad wil dat er in en buiten Dordrecht een zoektocht komt naar geschikte locaties voor de opvang van asielzoekers.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"Het college van B&W moet een pro-actieve houding aannemen", aldus fractievoorzitter Cor van Verk in een uitzending van Studio de Witt op Drechtstad FM.


De PvdA is met andere voornamelijk oppositiepartijen in de gemeenteraad voorstander van opvang van vluchtelingen in de Drechtsteden. Dit ondanks het feit dat het Centraal orgaan Opvang Asielzoeker (COA) geen verzoek voor opvanglocaties heeft gedaan. "Ook zonder een vraag van het COA moeten we inventariseren waar opvang mogelijk is. We moeten gesteld staan als die vraag wel komt", aldus Van Verk.

De PvdA-voorman verwijt het Dordtse college van B&W in dit verband een 'koninklijke houding' aan te nemen voor dat het in actie komt. "Het college zegt: men moet ons maar vragen."

Van Verk denkt zelf aan het geschikt maken van de sporthal aan de sportboulevard en de sporthal bij de Bruynzeelfabriek in Hendrik Ido Ambacht.

Lees ook

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.