gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil zoektocht naar opvanglocaties

De fractie van de PvdA in de Dordtse gemeenteraad wil dat er in en buiten Dordrecht een zoektocht komt naar geschikte locaties voor de opvang van asielzoekers.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"Het college van B&W moet een pro-actieve houding aannemen", aldus fractievoorzitter Cor van Verk in een uitzending van Studio de Witt op Drechtstad FM.


De PvdA is met andere voornamelijk oppositiepartijen in de gemeenteraad voorstander van opvang van vluchtelingen in de Drechtsteden. Dit ondanks het feit dat het Centraal orgaan Opvang Asielzoeker (COA) geen verzoek voor opvanglocaties heeft gedaan. "Ook zonder een vraag van het COA moeten we inventariseren waar opvang mogelijk is. We moeten gesteld staan als die vraag wel komt", aldus Van Verk.

De PvdA-voorman verwijt het Dordtse college van B&W in dit verband een 'koninklijke houding' aan te nemen voor dat het in actie komt. "Het college zegt: men moet ons maar vragen."

Van Verk denkt zelf aan het geschikt maken van de sporthal aan de sportboulevard en de sporthal bij de Bruynzeelfabriek in Hendrik Ido Ambacht.

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.