Dordrecht, Netherlands

PVV en VSP: weer betalen met contant geld in stadskantoor

Betalen met contant geld aan de balies van het stadskantoor moet weer officieel mogelijk worden, vinden de PVV en de Verenigde Senioren Partij in Dordrecht. Vanaf januari 2014 kan je in het stadskantoor alleen met pin betalen. Daar moet volgend jaar verandering in komen.
Jordy Nijenhuis | 31 oktober 2018 11:49 | Aangepast op 31 oktober 2018 11:49
Op grond van Europees recht mag de gemeente contant geld niet weigeren. Ouderen vinden het makkelijker om met contant geld te betalen. Dat stelden de partijen tijdens een gemeenteraadsvergadering in het stadhuis.


De gemeente is in 2014 overgestapt op pinbetalingen, omdat al driekwart van de betalingen met pin plaatsvond. De gemeente stelt dat het veiliger is om niet met contant geld te betalen.


Volgens wethouder van financiën, Maarten Burggraaf, knijpen medewerkers van de stadswinkel soms een oogje dicht als mensen niet kunnen pinnen. Zij faciliteren daarmee mensen die niet kunnen pinnen, maar stimuleren om met pin te betalen.

Bezoekers van het Stadskantoor lieten in juni weten geen moeite te hebben met het feit dat de gemeente het liefst met pinbetalingen werkt. "Het gaat soms om flinke bedragen die betaald moeten worden. Ik denk dat, dat voor extra onveiligheid voor de medewerkers kan zorgen wanneer die contant betaald worden,” aldus een van de bezoekers.

Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht in juni in het stadskantoor maakte.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...