gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV: Geen nieuwe moskee in Dordrecht

Bij de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht doet dit jaar voor het eerst de PVV mee. Wie er allemaal op de lijst staan is nog niet bekend, maar de lijsttrekker is de 58-jarige Dan van Leeuwen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Volgens Van Leeuwen heeft zijn partij in Dordrecht vier belangrijke punten. “Burgerparticipatie, het versterken van de Nederlandse identiteit, zorg en veiligheid.” Zo wil hij concreet stadswachten inhuren die ook op de late tijdstippen zichtbaar zijn in onveilige wijken als de Lijnbaan en Krispijn. Daarnaast wil hij zich inzetten voor een nieuw verpleeghuis.

Een ander belangrijk punt voor de PVV Dordrecht is dat er geen nieuwe moskeeën bij mogen komen. Wat er met de bestaande moskeeën moet gebeuren laat hij in het midden.

Van Leeuwen denkt veel stemmen te trekken in Dordrecht. “Bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen zaten we op 16% en omdat we een lokale partij zijn, denken we daar nog boven te gaan.”

In Rotterdam moest de lijsttrekker voor de PVV al binnen een dag vertrekken omdat er lijken uit de kast kwamen. Dat verwacht Van Leeuwen in Dordrecht niet. “Met mij zit het wel goed. Dat weet ik.” Geen smetjes die nog tevoorschijn kunnen komen? “Ik kan het me niet voorstellen.”

Lees ook

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.