gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV tweede partij van Dordrecht

De PVV wordt mogelijk de op één na grootste partij van Dordrecht. Althans volgens de voorspelling van Marco van Schaardenburgh. De uitslag is maandagavond gepresenteerd in het TV Dordrecht Nieuws.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De PVV zou 5 zetels halen bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart. De partij doet voor de eerste keer mee in Dordrecht en heeft nu dus nog geen zetels. Beter voor Dordt gaat, volgens de peiling, flink onderuit. Van 14 naar 7, maar blijft toch nog de grootste partij van de stad. VVD en GroenLinks winnen allebei een zetel. De VVD heeft er dan 4, GroenLinks 3. De PvdA verliest er één en komt uit op 3 zetels. Nieuwkomer Gewoon Dordt krijgt 1 zetel. De Dordtse Partij komt niet in de raad. De overige partijen zouden hetzelfde aantal zetels behalen als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen.

De voorspelling is gebaseerd op een online onderzoek, waarin Dordtenaren wordt gevraagd in te vullen hoeveel zetels partijen zullen behalen. Er wordt niet gevraagd naar wat iemand stemt. Van Schaardenburgh paste deze methode ook toe bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2014. De voorspelling had toen een foutmarge van slechts 10 procent.

Lees ook

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.