gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV tweede partij van Dordrecht

De PVV wordt mogelijk de op één na grootste partij van Dordrecht. Althans volgens de voorspelling van Marco van Schaardenburgh. De uitslag is maandagavond gepresenteerd in het TV Dordrecht Nieuws.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De PVV zou 5 zetels halen bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart. De partij doet voor de eerste keer mee in Dordrecht en heeft nu dus nog geen zetels. Beter voor Dordt gaat, volgens de peiling, flink onderuit. Van 14 naar 7, maar blijft toch nog de grootste partij van de stad. VVD en GroenLinks winnen allebei een zetel. De VVD heeft er dan 4, GroenLinks 3. De PvdA verliest er één en komt uit op 3 zetels. Nieuwkomer Gewoon Dordt krijgt 1 zetel. De Dordtse Partij komt niet in de raad. De overige partijen zouden hetzelfde aantal zetels behalen als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen.

De voorspelling is gebaseerd op een online onderzoek, waarin Dordtenaren wordt gevraagd in te vullen hoeveel zetels partijen zullen behalen. Er wordt niet gevraagd naar wat iemand stemt. Van Schaardenburgh paste deze methode ook toe bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2014. De voorspelling had toen een foutmarge van slechts 10 procent.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.