gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV tweede partij van Dordrecht

De PVV wordt mogelijk de op één na grootste partij van Dordrecht. Althans volgens de voorspelling van Marco van Schaardenburgh. De uitslag is maandagavond gepresenteerd in het TV Dordrecht Nieuws.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De PVV zou 5 zetels halen bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart. De partij doet voor de eerste keer mee in Dordrecht en heeft nu dus nog geen zetels. Beter voor Dordt gaat, volgens de peiling, flink onderuit. Van 14 naar 7, maar blijft toch nog de grootste partij van de stad. VVD en GroenLinks winnen allebei een zetel. De VVD heeft er dan 4, GroenLinks 3. De PvdA verliest er één en komt uit op 3 zetels. Nieuwkomer Gewoon Dordt krijgt 1 zetel. De Dordtse Partij komt niet in de raad. De overige partijen zouden hetzelfde aantal zetels behalen als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen.

De voorspelling is gebaseerd op een online onderzoek, waarin Dordtenaren wordt gevraagd in te vullen hoeveel zetels partijen zullen behalen. Er wordt niet gevraagd naar wat iemand stemt. Van Schaardenburgh paste deze methode ook toe bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2014. De voorspelling had toen een foutmarge van slechts 10 procent.

Lees ook

politie PI gevangenis

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."