Dordrecht, Netherlands

PVV wil nieuw, groter pand voor Museum 40-45

Het Museum 40-45 aan de Nieuwe Haven is door de jaren heen flink uit haar jasje gegroeid. In de commissievergadering werd dinsdagavond daarom gesproken over de toekomst van het museum, waar de Tweede Wereldoorlog herdacht wordt.
Petra Scheurwater | 15 mei 2019 16:31 | Aangepast op 15 mei 2019 16:31
Het gemeentebestuur wil de het museum inkrimpt. Er moet goed gekeken worden naar welke spullen waardevol zijn en een rol spelen het overbrengen van de boodschap.

De PVV wil dat het museum een nieuw, groter pand krijgt en dient daarom tijdens de gemeenteraad over twee weken een motie in. "Inkrimpen van de collectie is leuk en aardig en zou je misschien kunnen doen, maar dat betekent niet dat je dan voldoende ruimte om de educatieve functie te kunnen uitbreiden", legt Dan van Leeuwen, fractievoorzitter van de PVV uit.

"Er kunnen nu 18 of 19 mensen in zo'n locatie, dat vinden wij veel te weinig met de klassen van tegenwoordig met 30, 32 leerlingen."


Een groot aantal partijen heeft al aangegeven wel wat in het idee van de PVV te zien. Het bestuur van het museum pleitte al jaren bij de gemeente voor een uitbreiding van het museum, omdat het gebouw te klein is geworden voor de steeds verder uitdijende verzameling.


&t=2s

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...