gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz belooft beterschap, provincie dreigt met boetes

ea1a812776b362252d71b1afd47a98da

Qbuzz verwacht alle problemen met het openbaar vervoer in de Drechtsteden en de Alblasserwaard in de Kerstvakantie te verhelpen. "In januari moeten de reizigers geen last meer hebben en onze chauffeurs weer met plezier hun werk kunnen doen", zegt Nanouke van 't Riet.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Qbuzz verwacht alle problemen met het openbaar vervoer in de Drechtsteden en de Alblasserwaard in de Kerstvakantie te verhelpen. "In januari moeten de reizigers geen last meer hebben en onze chauffeurs weer met plezier hun werk kunnen doen", zegt Nanouke van 't Riet.

De bedrijfsleider van Qbuzz erkent volmondig, dat er problemen zijn: "We horen dagelijks wat zich afspeelt en vinden het zelf ook onacceptabel. We zijn dus als een dolle bezig om alles zo snel mogelijk op te lossen voor onze reizigers en ons personeel."

Ze denkt ook, dat de grootste problemen zich voordoen in de Alblasserwaard: "We zien daar dat chauffeurs die elkaar moeten aflossen in de file zitten. Dat baart ons zorgen en zou tot snelle aanpassing van de dienstregeling kunnen leiden."

Volgens Van 't Riet zijn er in veel bussen ook problemen met de boordcomputers: "Dat veroorzaakt weer andere problemen, maar ik verwacht dat we de ICT-problemen in de Kerstvakantie wel verholpen hebben."Qbuzz belooft dan ook beterschap na de feestdagen: "In januari moeten alle problemen opgelost zijn". Klachten over verwarring, verplaatste en weggehaalde bushaltes en langere reistijd door extra overstappen ziet Qbuzz als echte aanloopproblemen.

"Bij invoering van een nieuwe dienstregeling door een andere vervoerder zie je dit altijd gebeuren. Mensen moeten gewoon even wennen aan veranderingen. En we beseffen heel goed dat er reizigers zijn, die er op achteruit gaan.""Grofweg 80 procent van de reizigers gaat er juist op vóóruit, maar ik vind het lastig om daar nu de nadruk op te leggen, want door de huidige perikelen ervaren veel mensen dit zeker nog niet zo", aldus Van 't Riet.

Dat mensen soms langer moeten lopen naar haltes en vaker moeten overstappen is een feit. Qbuzz wijst er echter op, dat ook deze verslechteringen waren voorgelegd en goedgekeurd door de Provincie Zuid-Holland , die de concessie verleende.Gedeputeerde Floor Vermeulen zegt dat op het openbaar vervoer niet bezuinigd is: "Qbuzz biedt in grote lijn een stevig netwerk, met frequent hoogwaardig openbaar vervoer op de plaatsen waar de vraag waar openbaar vervoer groot is en aanvullend OV waar de vraag klein is."

Hij eist dat Qbuzz de problemen nu zelf oplost: "Je kunt geen aanbod doen en achteraf zeggen dat je niet kunt leveren. Ik ga er van uit dat Qbuzz inderdaad op zeer korte termijn zorgt dat er volgens afspraak gereden en geleverd wordt, zodat reizigers weer kunnen rekenen op het OV."Mocht het onverhoopt niet lukken, dan kunnen wij Qbuzz boetes opleggen", zegt Vermeulen; "Ik heb de directie van Qbuzz op het hart gedrukt de klachten serieus te nemen en heel snel met oplossingen te komen."

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.