gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz belooft beterschap, provincie dreigt met boetes

ea1a812776b362252d71b1afd47a98da.jpg

Qbuzz verwacht alle problemen met het openbaar vervoer in de Drechtsteden en de Alblasserwaard in de Kerstvakantie te verhelpen. "In januari moeten de reizigers geen last meer hebben en onze chauffeurs weer met plezier hun werk kunnen doen", zegt Nanouke van 't Riet.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Qbuzz verwacht alle problemen met het openbaar vervoer in de Drechtsteden en de Alblasserwaard in de Kerstvakantie te verhelpen. "In januari moeten de reizigers geen last meer hebben en onze chauffeurs weer met plezier hun werk kunnen doen", zegt Nanouke van 't Riet.

De bedrijfsleider van Qbuzz erkent volmondig, dat er problemen zijn: "We horen dagelijks wat zich afspeelt en vinden het zelf ook onacceptabel. We zijn dus als een dolle bezig om alles zo snel mogelijk op te lossen voor onze reizigers en ons personeel."

Ze denkt ook, dat de grootste problemen zich voordoen in de Alblasserwaard: "We zien daar dat chauffeurs die elkaar moeten aflossen in de file zitten. Dat baart ons zorgen en zou tot snelle aanpassing van de dienstregeling kunnen leiden."

Volgens Van 't Riet zijn er in veel bussen ook problemen met de boordcomputers: "Dat veroorzaakt weer andere problemen, maar ik verwacht dat we de ICT-problemen in de Kerstvakantie wel verholpen hebben."Qbuzz belooft dan ook beterschap na de feestdagen: "In januari moeten alle problemen opgelost zijn". Klachten over verwarring, verplaatste en weggehaalde bushaltes en langere reistijd door extra overstappen ziet Qbuzz als echte aanloopproblemen.

"Bij invoering van een nieuwe dienstregeling door een andere vervoerder zie je dit altijd gebeuren. Mensen moeten gewoon even wennen aan veranderingen. En we beseffen heel goed dat er reizigers zijn, die er op achteruit gaan.""Grofweg 80 procent van de reizigers gaat er juist op vóóruit, maar ik vind het lastig om daar nu de nadruk op te leggen, want door de huidige perikelen ervaren veel mensen dit zeker nog niet zo", aldus Van 't Riet.

Dat mensen soms langer moeten lopen naar haltes en vaker moeten overstappen is een feit. Qbuzz wijst er echter op, dat ook deze verslechteringen waren voorgelegd en goedgekeurd door de Provincie Zuid-Holland , die de concessie verleende.Gedeputeerde Floor Vermeulen zegt dat op het openbaar vervoer niet bezuinigd is: "Qbuzz biedt in grote lijn een stevig netwerk, met frequent hoogwaardig openbaar vervoer op de plaatsen waar de vraag waar openbaar vervoer groot is en aanvullend OV waar de vraag klein is."

Hij eist dat Qbuzz de problemen nu zelf oplost: "Je kunt geen aanbod doen en achteraf zeggen dat je niet kunt leveren. Ik ga er van uit dat Qbuzz inderdaad op zeer korte termijn zorgt dat er volgens afspraak gereden en geleverd wordt, zodat reizigers weer kunnen rekenen op het OV."Mocht het onverhoopt niet lukken, dan kunnen wij Qbuzz boetes opleggen", zegt Vermeulen; "Ik heb de directie van Qbuzz op het hart gedrukt de klachten serieus te nemen en heel snel met oplossingen te komen."

Lees ook

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.

IMG_2282.jpg

Lotte van Drunen scoort zes WK-punten tussen de mannen

Lotte van Drunen mag zes WK-punten bijschrijven in de MX2-klasse. Tussen de mannen in Italië werd de Sliedrechtse in beide races achttiende. “Het was een zwaar, maar fantastisch weekend.”