gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz belooft beterschap, provincie dreigt met boetes

ea1a812776b362252d71b1afd47a98da

Qbuzz verwacht alle problemen met het openbaar vervoer in de Drechtsteden en de Alblasserwaard in de Kerstvakantie te verhelpen. "In januari moeten de reizigers geen last meer hebben en onze chauffeurs weer met plezier hun werk kunnen doen", zegt Nanouke van 't Riet.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Qbuzz verwacht alle problemen met het openbaar vervoer in de Drechtsteden en de Alblasserwaard in de Kerstvakantie te verhelpen. "In januari moeten de reizigers geen last meer hebben en onze chauffeurs weer met plezier hun werk kunnen doen", zegt Nanouke van 't Riet.

De bedrijfsleider van Qbuzz erkent volmondig, dat er problemen zijn: "We horen dagelijks wat zich afspeelt en vinden het zelf ook onacceptabel. We zijn dus als een dolle bezig om alles zo snel mogelijk op te lossen voor onze reizigers en ons personeel."

Ze denkt ook, dat de grootste problemen zich voordoen in de Alblasserwaard: "We zien daar dat chauffeurs die elkaar moeten aflossen in de file zitten. Dat baart ons zorgen en zou tot snelle aanpassing van de dienstregeling kunnen leiden."

Volgens Van 't Riet zijn er in veel bussen ook problemen met de boordcomputers: "Dat veroorzaakt weer andere problemen, maar ik verwacht dat we de ICT-problemen in de Kerstvakantie wel verholpen hebben."Qbuzz belooft dan ook beterschap na de feestdagen: "In januari moeten alle problemen opgelost zijn". Klachten over verwarring, verplaatste en weggehaalde bushaltes en langere reistijd door extra overstappen ziet Qbuzz als echte aanloopproblemen.

"Bij invoering van een nieuwe dienstregeling door een andere vervoerder zie je dit altijd gebeuren. Mensen moeten gewoon even wennen aan veranderingen. En we beseffen heel goed dat er reizigers zijn, die er op achteruit gaan.""Grofweg 80 procent van de reizigers gaat er juist op vóóruit, maar ik vind het lastig om daar nu de nadruk op te leggen, want door de huidige perikelen ervaren veel mensen dit zeker nog niet zo", aldus Van 't Riet.

Dat mensen soms langer moeten lopen naar haltes en vaker moeten overstappen is een feit. Qbuzz wijst er echter op, dat ook deze verslechteringen waren voorgelegd en goedgekeurd door de Provincie Zuid-Holland , die de concessie verleende.Gedeputeerde Floor Vermeulen zegt dat op het openbaar vervoer niet bezuinigd is: "Qbuzz biedt in grote lijn een stevig netwerk, met frequent hoogwaardig openbaar vervoer op de plaatsen waar de vraag waar openbaar vervoer groot is en aanvullend OV waar de vraag klein is."

Hij eist dat Qbuzz de problemen nu zelf oplost: "Je kunt geen aanbod doen en achteraf zeggen dat je niet kunt leveren. Ik ga er van uit dat Qbuzz inderdaad op zeer korte termijn zorgt dat er volgens afspraak gereden en geleverd wordt, zodat reizigers weer kunnen rekenen op het OV."Mocht het onverhoopt niet lukken, dan kunnen wij Qbuzz boetes opleggen", zegt Vermeulen; "Ik heb de directie van Qbuzz op het hart gedrukt de klachten serieus te nemen en heel snel met oplossingen te komen."

Lees ook

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.