gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz knapt treinen op

Vervoerder Qbuzz laat gen nieuwe treinen rijden op de Merwedelingelijn. De huidige treinen worden opgeknapt. Qbuzz neemt per 1 januari het vervoer op de spoorlijn naar Geldermalsen over van Arriva.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Qbuzz neemt de huidige Arriva-treinen over en voorziet ze van nieuwe comfortabele stoelen, snel wifi en usb-aansluitingen. Bovendien worden de treinstellen voorzien van de R-net huisstijl. Dat is rood met zwart. De aanpassingen zouden in de loop van volgend jaar worden uitgevoerd.

De vervoerder wil alle stadsbussen vervangen door elektrische. De e-wheels, dat zijn elektrische buurttaxi's, gaan ook in de rest van de Drechtsteden rijden. Nu rijden ze alleen nog maar in Sterrenburg, Dubbeldam en Stadspolders. De uitbreiding zal stap voor stap worden uitgevoerd.

De provincie heeft onlangs de openbaar vervoer-concessie in de Drechtsteden gegund aan Qbuzz. De concessie is uitgeschreven voor een periode van acht jaar met twee een optie tot verlenging van eerst twee en vervolgens nog eens vijf jaar. De provincie betaalt Qbuzz jaarlijks 23 miljoen euro.



Lees ook

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''