gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz schrapt deel dienstregeling vanwege corona

eebaa8fc52111d4d46712831af1ed8ce

De regio Drechtsteden-Molenlanden-Gorinchem moeten het vanaf 3 januari stellen met iets minder bussen dan we gewend zijn. Qbuzz verwacht dat er door de coronapandemie voorlopig nog wel even minder reizigers zullen zijn, en schrapt daarom een deel van de dienstregeling.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Als belangrijkste reden noemt Qbuzz dat het gebruik van het openbaar vervoer in het hele land met meer dan de helft is gedaald. Momenteel is nog onduidelijk wat de blijvende effecten zijn. Naar verwachting duurt het nog langere tijd voordat het OV-gebruik weer op het niveau ligt van voor de pandemie. “De Rijksoverheid heeft voorwaarden gesteld aan deze steun. Zo moet het vervoersaanbod worden afgeschaald en moeten er maatregelen worden genomen om het OV betaalbaar te houden. Met deze opdracht zijn we samen met de provincie Zuid-Holland aan de slag gegaan en dit heeft geresulteerd in een dienstregeling voor de eerste helft van 2021,” meldt de vervoerder.

Qbuzz zegt dat het van groot belang is dat de regio bediend blijft met openbaar vervoer. De meeste wijzigingen hebben betrekking op een lagere frequentie van lijnen, minder extra ritten tijdens de spits en een beperking van dubbelingen in het lijnennet. In vrijwel alle gevallen is er voor reizigers een alternatief. “Elke kern in ons concessiegebied die nu een vaste buslijn heeft blijft ook in de eerste helft van 2021 een vaste buslijn houden, maar we ontkomen er niet aan dat sommige reizen langer gaan duren.” Medio 2021 wordt gekeken of bijstellingen in de dienstregeling nodig zijn.

Een uitgebreid overzicht van de wijzigingen in de nieuwe dienstregeling is te vinden op de Qbuzz website: www.qbuzz.nl/dmg/2021. Begin december wordt daar ook de complete dienstregeling 2021 gepubliceerd.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.