gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz wint concessie voor busvervoer Dordrecht

Qbuzz gaat vanaf 1 januari 2019 het busvervoer in Dordrecht verzorgen. Dat heeft de provincie Zuid-Holland zojuist bekend gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onder de concessie die Qbuzz heeft gewonnen, valt ook de treinverbinding Merwede-Lingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen en het busvervoer in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Momenteel wordt dat nog verzorgd door Arriva.

Floor Vermeulen, gedeputeerde verkeer en vervoer van de provincie: ‘Qbuzz heeft hier bijzonder goed invulling aan gegeven. Met de plannen van Qbuzz wordt in de hele regio een flink aantal verbeteringen doorgevoerd. Een kroon op onze regionale samenwerking!”

Volgens de provincie wordt Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s. Er zal worden gereden met spiksplinternieuwe bussen.

Verder zal het aantal elektrische bussen worden uitgebreid en krijgen passagiers meer beenruimte, snelle wifi en usb-aansluitingen.

De concessie betreft een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

De huidige vervoerder Arriva laat in een schriftelijke reactie weten: “Dit is voor ons een teleurstellende mededeling. De afgelopen maanden is er met een heel team enthousiast gewerkt aan onze bieding. Er breekt nu een termijn aan dat andere inschrijvers bezwaar kunnen aantekenen. Wij doen daarom geen uitspraken over de inhoud van onze bieding of eventuele vervolgstappen.”\

Lees ook

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.