gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz wint concessie voor busvervoer Dordrecht

Qbuzz gaat vanaf 1 januari 2019 het busvervoer in Dordrecht verzorgen. Dat heeft de provincie Zuid-Holland zojuist bekend gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onder de concessie die Qbuzz heeft gewonnen, valt ook de treinverbinding Merwede-Lingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen en het busvervoer in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Momenteel wordt dat nog verzorgd door Arriva.

Floor Vermeulen, gedeputeerde verkeer en vervoer van de provincie: ‘Qbuzz heeft hier bijzonder goed invulling aan gegeven. Met de plannen van Qbuzz wordt in de hele regio een flink aantal verbeteringen doorgevoerd. Een kroon op onze regionale samenwerking!”

Volgens de provincie wordt Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s. Er zal worden gereden met spiksplinternieuwe bussen.

Verder zal het aantal elektrische bussen worden uitgebreid en krijgen passagiers meer beenruimte, snelle wifi en usb-aansluitingen.

De concessie betreft een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

De huidige vervoerder Arriva laat in een schriftelijke reactie weten: “Dit is voor ons een teleurstellende mededeling. De afgelopen maanden is er met een heel team enthousiast gewerkt aan onze bieding. Er breekt nu een termijn aan dat andere inschrijvers bezwaar kunnen aantekenen. Wij doen daarom geen uitspraken over de inhoud van onze bieding of eventuele vervolgstappen.”\

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.