gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz wint concessie voor busvervoer Dordrecht

Qbuzz gaat vanaf 1 januari 2019 het busvervoer in Dordrecht verzorgen. Dat heeft de provincie Zuid-Holland zojuist bekend gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onder de concessie die Qbuzz heeft gewonnen, valt ook de treinverbinding Merwede-Lingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen en het busvervoer in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Momenteel wordt dat nog verzorgd door Arriva.

Floor Vermeulen, gedeputeerde verkeer en vervoer van de provincie: ‘Qbuzz heeft hier bijzonder goed invulling aan gegeven. Met de plannen van Qbuzz wordt in de hele regio een flink aantal verbeteringen doorgevoerd. Een kroon op onze regionale samenwerking!”

Volgens de provincie wordt Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s. Er zal worden gereden met spiksplinternieuwe bussen.

Verder zal het aantal elektrische bussen worden uitgebreid en krijgen passagiers meer beenruimte, snelle wifi en usb-aansluitingen.

De concessie betreft een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

De huidige vervoerder Arriva laat in een schriftelijke reactie weten: “Dit is voor ons een teleurstellende mededeling. De afgelopen maanden is er met een heel team enthousiast gewerkt aan onze bieding. Er breekt nu een termijn aan dat andere inschrijvers bezwaar kunnen aantekenen. Wij doen daarom geen uitspraken over de inhoud van onze bieding of eventuele vervolgstappen.”\

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.