gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz wint concessie voor busvervoer Dordrecht

Qbuzz gaat vanaf 1 januari 2019 het busvervoer in Dordrecht verzorgen. Dat heeft de provincie Zuid-Holland zojuist bekend gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onder de concessie die Qbuzz heeft gewonnen, valt ook de treinverbinding Merwede-Lingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen en het busvervoer in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Momenteel wordt dat nog verzorgd door Arriva.

Floor Vermeulen, gedeputeerde verkeer en vervoer van de provincie: ‘Qbuzz heeft hier bijzonder goed invulling aan gegeven. Met de plannen van Qbuzz wordt in de hele regio een flink aantal verbeteringen doorgevoerd. Een kroon op onze regionale samenwerking!”

Volgens de provincie wordt Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s. Er zal worden gereden met spiksplinternieuwe bussen.

Verder zal het aantal elektrische bussen worden uitgebreid en krijgen passagiers meer beenruimte, snelle wifi en usb-aansluitingen.

De concessie betreft een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

De huidige vervoerder Arriva laat in een schriftelijke reactie weten: “Dit is voor ons een teleurstellende mededeling. De afgelopen maanden is er met een heel team enthousiast gewerkt aan onze bieding. Er breekt nu een termijn aan dat andere inschrijvers bezwaar kunnen aantekenen. Wij doen daarom geen uitspraken over de inhoud van onze bieding of eventuele vervolgstappen.”\

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.