gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz wint concessie voor busvervoer Dordrecht

Qbuzz gaat vanaf 1 januari 2019 het busvervoer in Dordrecht verzorgen. Dat heeft de provincie Zuid-Holland zojuist bekend gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onder de concessie die Qbuzz heeft gewonnen, valt ook de treinverbinding Merwede-Lingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen en het busvervoer in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Momenteel wordt dat nog verzorgd door Arriva.

Floor Vermeulen, gedeputeerde verkeer en vervoer van de provincie: ‘Qbuzz heeft hier bijzonder goed invulling aan gegeven. Met de plannen van Qbuzz wordt in de hele regio een flink aantal verbeteringen doorgevoerd. Een kroon op onze regionale samenwerking!”

Volgens de provincie wordt Rotterdam vanuit de Drechtsteden sneller bereikbaar en komen er ook deelfietsen en zelfs deelauto’s. Er zal worden gereden met spiksplinternieuwe bussen.

Verder zal het aantal elektrische bussen worden uitgebreid en krijgen passagiers meer beenruimte, snelle wifi en usb-aansluitingen.

De concessie betreft een periode van 8 jaar, met twee keer een mogelijkheid tot verlenging.

De huidige vervoerder Arriva laat in een schriftelijke reactie weten: “Dit is voor ons een teleurstellende mededeling. De afgelopen maanden is er met een heel team enthousiast gewerkt aan onze bieding. Er breekt nu een termijn aan dat andere inschrijvers bezwaar kunnen aantekenen. Wij doen daarom geen uitspraken over de inhoud van onze bieding of eventuele vervolgstappen.”\

Lees ook

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.