gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Quiz op Leerpark tegen smartphonegebruik in het verkeer

62310a7c731812918d6a410f46ec8c56

Jongeren kunnen de verleiding om even op hun smartphone te kijken op hun fiets niet altijd weerstaan. Donderdag werd daarom een MONO-actie gehouden op het Leerpark om jongeren op de gevaren hiervan te wijzen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Je ziet dat er toch nog ongevallen gebeuren op de fiets, helemaal nu het aantal e-bikes toeneemt”, vertelt Wesley van Pinxteren namens de campagne-organisatie van MONO. “Daarom willen we het nu nog even scherp onder de aandacht brengen.”

Tijdens de actie werd aan meerdere jeugdige fietsers gevraagd om een korte quiz te maken die volledig in het teken stond van het gebruik van de smartphone in het verkeer.

Volgens de jongeren op het Leerpark is het goed om bewustwording te creëren over appen op de fiets. “Ik raad het niet aan”, benadrukt Shivam. “Want als je even niet oplet, kun je zo aangereden worden.”

Jules vindt dat de telefoons tijdens het fietsen gewoon in de tas moet zitten. “En als je toch denkt dat je even moet kijken, stap dan even af. Het is niet handig als je nu nog je smartphone in het verkeer gebruikt”, besluit hij. “Want je maakt het onveilig voor andere weggebruikers.”

Lees ook

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.