gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Quiz op Leerpark tegen smartphonegebruik in het verkeer

62310a7c731812918d6a410f46ec8c56

Jongeren kunnen de verleiding om even op hun smartphone te kijken op hun fiets niet altijd weerstaan. Donderdag werd daarom een MONO-actie gehouden op het Leerpark om jongeren op de gevaren hiervan te wijzen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Je ziet dat er toch nog ongevallen gebeuren op de fiets, helemaal nu het aantal e-bikes toeneemt”, vertelt Wesley van Pinxteren namens de campagne-organisatie van MONO. “Daarom willen we het nu nog even scherp onder de aandacht brengen.”

Tijdens de actie werd aan meerdere jeugdige fietsers gevraagd om een korte quiz te maken die volledig in het teken stond van het gebruik van de smartphone in het verkeer.

Volgens de jongeren op het Leerpark is het goed om bewustwording te creëren over appen op de fiets. “Ik raad het niet aan”, benadrukt Shivam. “Want als je even niet oplet, kun je zo aangereden worden.”

Jules vindt dat de telefoons tijdens het fietsen gewoon in de tas moet zitten. “En als je toch denkt dat je even moet kijken, stap dan even af. Het is niet handig als je nu nog je smartphone in het verkeer gebruikt”, besluit hij. “Want je maakt het onveilig voor andere weggebruikers.”

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.