gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Quiz op Leerpark tegen smartphonegebruik in het verkeer

62310a7c731812918d6a410f46ec8c56

Jongeren kunnen de verleiding om even op hun smartphone te kijken op hun fiets niet altijd weerstaan. Donderdag werd daarom een MONO-actie gehouden op het Leerpark om jongeren op de gevaren hiervan te wijzen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Je ziet dat er toch nog ongevallen gebeuren op de fiets, helemaal nu het aantal e-bikes toeneemt”, vertelt Wesley van Pinxteren namens de campagne-organisatie van MONO. “Daarom willen we het nu nog even scherp onder de aandacht brengen.”

Tijdens de actie werd aan meerdere jeugdige fietsers gevraagd om een korte quiz te maken die volledig in het teken stond van het gebruik van de smartphone in het verkeer.

Volgens de jongeren op het Leerpark is het goed om bewustwording te creëren over appen op de fiets. “Ik raad het niet aan”, benadrukt Shivam. “Want als je even niet oplet, kun je zo aangereden worden.”

Jules vindt dat de telefoons tijdens het fietsen gewoon in de tas moet zitten. “En als je toch denkt dat je even moet kijken, stap dan even af. Het is niet handig als je nu nog je smartphone in het verkeer gebruikt”, besluit hij. “Want je maakt het onveilig voor andere weggebruikers.”

Lees ook

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.