gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Quiz op Leerpark tegen smartphonegebruik in het verkeer

62310a7c731812918d6a410f46ec8c56

Jongeren kunnen de verleiding om even op hun smartphone te kijken op hun fiets niet altijd weerstaan. Donderdag werd daarom een MONO-actie gehouden op het Leerpark om jongeren op de gevaren hiervan te wijzen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Je ziet dat er toch nog ongevallen gebeuren op de fiets, helemaal nu het aantal e-bikes toeneemt”, vertelt Wesley van Pinxteren namens de campagne-organisatie van MONO. “Daarom willen we het nu nog even scherp onder de aandacht brengen.”

Tijdens de actie werd aan meerdere jeugdige fietsers gevraagd om een korte quiz te maken die volledig in het teken stond van het gebruik van de smartphone in het verkeer.

Volgens de jongeren op het Leerpark is het goed om bewustwording te creëren over appen op de fiets. “Ik raad het niet aan”, benadrukt Shivam. “Want als je even niet oplet, kun je zo aangereden worden.”

Jules vindt dat de telefoons tijdens het fietsen gewoon in de tas moet zitten. “En als je toch denkt dat je even moet kijken, stap dan even af. Het is niet handig als je nu nog je smartphone in het verkeer gebruikt”, besluit hij. “Want je maakt het onveilig voor andere weggebruikers.”

Lees ook

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.