gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Quiz op Leerpark tegen smartphonegebruik in het verkeer

62310a7c731812918d6a410f46ec8c56

Jongeren kunnen de verleiding om even op hun smartphone te kijken op hun fiets niet altijd weerstaan. Donderdag werd daarom een MONO-actie gehouden op het Leerpark om jongeren op de gevaren hiervan te wijzen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Je ziet dat er toch nog ongevallen gebeuren op de fiets, helemaal nu het aantal e-bikes toeneemt”, vertelt Wesley van Pinxteren namens de campagne-organisatie van MONO. “Daarom willen we het nu nog even scherp onder de aandacht brengen.”

Tijdens de actie werd aan meerdere jeugdige fietsers gevraagd om een korte quiz te maken die volledig in het teken stond van het gebruik van de smartphone in het verkeer.

Volgens de jongeren op het Leerpark is het goed om bewustwording te creëren over appen op de fiets. “Ik raad het niet aan”, benadrukt Shivam. “Want als je even niet oplet, kun je zo aangereden worden.”

Jules vindt dat de telefoons tijdens het fietsen gewoon in de tas moet zitten. “En als je toch denkt dat je even moet kijken, stap dan even af. Het is niet handig als je nu nog je smartphone in het verkeer gebruikt”, besluit hij. “Want je maakt het onveilig voor andere weggebruikers.”

Lees ook

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.