gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad nog steeds bezorgd over GenX

De gemeenteraad blijft bezorgd over de uitstoot van de stof GenX door Chemours. De Raad heeft niets te zeggen over de vergunning van het bedrijf, maar ook dinsdag werd er weer twee uur over gesproken. Dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Enkele partijen kondigden aan, dat ze later ook moties willen gaan indienen. "Nee, we gaan er niet over, maar we mogen toch wel onze zorg uitspreken? Ik hoop, dat het dan wordt opgepakt door mensen die er wél over gaan", zei Paul Tiebosch (D'66).

Drinkwaterbedrijven Evides en Oasen vertelden de raadsleden dinsdagavond opnieuw, dat de stof nu géén probleem oplevert, maar dat dat over 10 of 15 jaar wel zo kan zijn. Evides meet nu hoeveelheden GenX van 0,002 microgram per liter water. De rijksoverheid stelt als grenswaarde 0,15 microgram per liter water. Dat komt overeen met één korrel zout in honderdduizend liter water.

Oasen, dat z'n water indirect wint uit de rivier waarin Chemours GenX loost, heeft een groter probleem. "Weliswaar nu nog niet, want het drinkwater is absoluut veilig, maar om dat zo te houden moet die stof niet nog jarenlang geloosd worden", zei een medewerker van Oasen.

Weinig vertrouwen

Chemours-directeur Erik Meijer zei dat ook niet van plan te zijn: "We hebben de uitstoot van GenX al gehalveerd en doen deze zomer een proef met een nieuwe installatie om dat veel verder te verminderen. We werken ook aan een biologisch afbreekbaar alternatief."


Oasen heeft weinig vertrouwen in de proef van Chemours: "bij ons werkt die techniek niet, maar wellicht bij Chemours wel. Dat kan, maar wij willen de uitstoot gewoon op nul hebben. Daarom stappen we ook naar de rechter", zegt Joost van Luijt van Oasen.

Juridisch onmogelijk

De rechtszaak wordt niet gevoerd tegen Chemours, maar tegen de vergunningverlener en dat is de Provincie Zuid-Holland. Die zei eerder al, dat het juridisch onmogelijk is om de 'nul-norm' aan het bedrijf op te leggen. De huidige wet- en regelgeving maakt dat niet mogelijk.

Meijer trekt het zich wel aan: "Het gaat om ons bedrijf. Nul is niet realistisch, je moet wel beseffen dat er altijd en overal uitstoot is. Of je het nu hebt over een auto of een chemisch bedrijf. Wij zijn wel constant bezig om uitstoot te reduceren en dat blijven we doen."

Tweede Kamer

VVD-raadslid Maarten Burggraaf erkende dat de rol van de Dordtse Raad in deze discussies beperkt is: "Ik ben dus blij, dat we het ook op de agenda's van partijgenoten in de Tweede Kamer gekregen hebben."

Woensdagmiddag debatteert de Kamer met staatssecretaris Sharon Dijksma van Milieu over de huidige uitstoot van GenX door Chemours, maar ook van voorloper PFOA, dat tot 2012 werd uitgestoten door dezelfde fabriek, die toen nog van DuPont was.

Lees ook

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.