Dordrecht, Netherlands

Raad stemt in met motie kinderpardon

GroenLinks diende dinsdagmiddag in de gemeenteraadsvergadering een motie vreemd aan de orde van de dag in. Met als onderwerp het kinderpardon. De partij kreeg veel bijval, maar toch stemde niet iedereen voor.
Marjolein Vos | 26 september 2018 10:45 | Aangepast op 26 september 2018 10:45
De motie werd ingediend omdat er de laatste werken veel ophef is over het onderwerp. Twee kinderen uit Armenie, Lili en Howic, zouden worden uitgezet, maar op het allerlaatste moment werd dat besluit teruggedraaid. GroenLinks wil dat die beslissing voor alle kinderen die op dit moment wachten op een verblijfsvergunning gaat gelden.

"Met deze motie doen we een beroep op het college," zegt Necdet Burakcin van GroenLinks. "Om een signaal af te geven in Den Haag."

De motie werd uiteindelijk wel aangenomen, maar niet iedereen stemde voor. Tegenstanders lieten vooral weten het een sympathiek voorstel te vinden, maar dat er ook ergens een grens getrokken moet worden.

Meer over dit onderwerp is vanaf woensdagavond 18.00 uur te zien in het programma Rechtstreeks uit de Raad.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...

Veel auto’s door rood op dit kruispunt, bewoners ergeren zich groen en geel

“Als het licht op rood staat, moet je stoppen”, zegt Piet Ritmeester. Maar als de Hardinxvelder naar...

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...