gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad stemt voor vijfde windmolen

6daa328a34bcd0859b2c06c4fa44c5e9.jpg

Er komt toch een vijfde windmolen op het Eiland van Dordrecht. Drie jaar werd er over gediscussieerd, maar de Dordtse gemeenteraad besloot dinsdag dat het ding geplaatst mag worden op bedrijventerrein Krabbegors.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De PVV, Gewoon Dordt en de coalitiepartijen Beter voor Dordt en de VVD stemden tegen de komst van de turbine, die energie kan opwekken voor 1460 huishoudens. Een meerderheid van de gemeenteraad was echter vóór.

Tegen de komst van de windmolen was veel verzet, onder meer van bewoners van de wijk Kort Ambacht, in Zwijndrecht. Zij vrezen geluidsoverlast. De wijk ligt welsiwaar 600 meter verder, maar de angst is dat het geluid ver reikt over het water van de Oude Maas.

Sommige ondernemers op het bedrijventerrein Krabbegors vrezen slagschaduw en dreigden zelfs met vertrek uit de stad. Ze kregen steun van het Havenbedrijf Rotterdam, dat deze terreinen verhuurt en denkt dat z'n turbine de vestiging van nieuwe bedrijven belemmert.

Milieudefensie en de Coöperatie Drechtse Wind, waarin Dordtenaren verenigd zijn die een 'aandeel' willen in de windmolen, waren er juist vóór. VVD en Beter voor Dordt slaagden er wel in om overlast van slagschaduw op voorhand te beperken.

De twee partijen dienden een motie in, waarin wordt opgeroepen om de molen bij teveel overlast een paar uur per dag stil te zetten. Die motie werd unaniem aangenomen. Osman Soy (BvD) bleef niettemin teleurgesteld: "maar de meerderheid beslist. Dat is democratie."

Kevin Noels (D66) is juist blij: "je kunt niet aan de ene kant roepen dat je in 2050 een energieneutrale stad wilt zijn, maar aan de andere kant dit soort ontwikkelingen tegen houden. Om het doel voor 2050 te halen is er volgens ons trouwens méér nodig."
0cf8e2964337fa0f4be532ed81add29f.jpg

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.