gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad stemt voor vijfde windmolen

6daa328a34bcd0859b2c06c4fa44c5e9

Er komt toch een vijfde windmolen op het Eiland van Dordrecht. Drie jaar werd er over gediscussieerd, maar de Dordtse gemeenteraad besloot dinsdag dat het ding geplaatst mag worden op bedrijventerrein Krabbegors.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De PVV, Gewoon Dordt en de coalitiepartijen Beter voor Dordt en de VVD stemden tegen de komst van de turbine, die energie kan opwekken voor 1460 huishoudens. Een meerderheid van de gemeenteraad was echter vóór.

Tegen de komst van de windmolen was veel verzet, onder meer van bewoners van de wijk Kort Ambacht, in Zwijndrecht. Zij vrezen geluidsoverlast. De wijk ligt welsiwaar 600 meter verder, maar de angst is dat het geluid ver reikt over het water van de Oude Maas.

Sommige ondernemers op het bedrijventerrein Krabbegors vrezen slagschaduw en dreigden zelfs met vertrek uit de stad. Ze kregen steun van het Havenbedrijf Rotterdam, dat deze terreinen verhuurt en denkt dat z'n turbine de vestiging van nieuwe bedrijven belemmert.

Milieudefensie en de Coöperatie Drechtse Wind, waarin Dordtenaren verenigd zijn die een 'aandeel' willen in de windmolen, waren er juist vóór. VVD en Beter voor Dordt slaagden er wel in om overlast van slagschaduw op voorhand te beperken.

De twee partijen dienden een motie in, waarin wordt opgeroepen om de molen bij teveel overlast een paar uur per dag stil te zetten. Die motie werd unaniem aangenomen. Osman Soy (BvD) bleef niettemin teleurgesteld: "maar de meerderheid beslist. Dat is democratie."

Kevin Noels (D66) is juist blij: "je kunt niet aan de ene kant roepen dat je in 2050 een energieneutrale stad wilt zijn, maar aan de andere kant dit soort ontwikkelingen tegen houden. Om het doel voor 2050 te halen is er volgens ons trouwens méér nodig."
0cf8e2964337fa0f4be532ed81add29f

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.