gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad stemt voor vijfde windmolen

6daa328a34bcd0859b2c06c4fa44c5e9

Er komt toch een vijfde windmolen op het Eiland van Dordrecht. Drie jaar werd er over gediscussieerd, maar de Dordtse gemeenteraad besloot dinsdag dat het ding geplaatst mag worden op bedrijventerrein Krabbegors.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De PVV, Gewoon Dordt en de coalitiepartijen Beter voor Dordt en de VVD stemden tegen de komst van de turbine, die energie kan opwekken voor 1460 huishoudens. Een meerderheid van de gemeenteraad was echter vóór.

Tegen de komst van de windmolen was veel verzet, onder meer van bewoners van de wijk Kort Ambacht, in Zwijndrecht. Zij vrezen geluidsoverlast. De wijk ligt welsiwaar 600 meter verder, maar de angst is dat het geluid ver reikt over het water van de Oude Maas.

Sommige ondernemers op het bedrijventerrein Krabbegors vrezen slagschaduw en dreigden zelfs met vertrek uit de stad. Ze kregen steun van het Havenbedrijf Rotterdam, dat deze terreinen verhuurt en denkt dat z'n turbine de vestiging van nieuwe bedrijven belemmert.

Milieudefensie en de Coöperatie Drechtse Wind, waarin Dordtenaren verenigd zijn die een 'aandeel' willen in de windmolen, waren er juist vóór. VVD en Beter voor Dordt slaagden er wel in om overlast van slagschaduw op voorhand te beperken.

De twee partijen dienden een motie in, waarin wordt opgeroepen om de molen bij teveel overlast een paar uur per dag stil te zetten. Die motie werd unaniem aangenomen. Osman Soy (BvD) bleef niettemin teleurgesteld: "maar de meerderheid beslist. Dat is democratie."

Kevin Noels (D66) is juist blij: "je kunt niet aan de ene kant roepen dat je in 2050 een energieneutrale stad wilt zijn, maar aan de andere kant dit soort ontwikkelingen tegen houden. Om het doel voor 2050 te halen is er volgens ons trouwens méér nodig."
0cf8e2964337fa0f4be532ed81add29f

Lees ook

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijf: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.