gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad wil nieuwbouw Van der Palmgebied sneller afronden

778d7665c438a0568a2106cbac329d2e

De Papendrechtse gemeenteraad wil de herontwikkeling van het Van der Palmgebied versnellen. In dit gebied komt de nieuwbouw van het Willem de Zwijger College, een nieuwe sporthal en de zogenoemde Multifunctionele Accommodatie. Het geheel wordt aangevuld met een parkeergarage en inmiddels wordt ook over woningbouw gesproken.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Dat de gemeenteraad druk wil zetten achter het realiseren van al die plannen bleek tijdens de laatste raadsvergadering. Daarin kwamen de plannen ter sprake. Volgens de voltallige raad is versnelling nodig om de toekomstige gebruikers van de nieuwbouw te helpen.

Verenigingen die hun plek zullen vinden in de Multifunctionale Accomodatie (MFA), zoals muziekvereniging Excelsior en de Volksuniversiteit, zitten nu nog in oude, niet-duurzame gebouwen en willen graag zo snel mogelijk naar de nieuwe behuizing. De oude panden komen hierdoor eerder vrij en de betreffende kavels zullen dan ook sneller kunnen worden gebruikt, bijvoorbeeld voor woningbouw.

Eerder opleveren
Het schoolgebouw van ‘De Willem’ moet als eerste worden gerealiseerd. Oorspronkelijk zou dit gebouw voltooid zijn in 2030, maar de opleverdatum is twee jaar naar voren gehaald. Nu wordt gemikt op 2028. Ook de sportvoorziening zal twee jaar eerder klaar moeten zijn, namelijk in 2030. De MFA moet drie jaar eerder dan oorspronkelijk gepland zijn voltooid, namelijk in 2029. Tot slot moet de parkeergarage in de bijgestelde plannen worden opgeleverd in 2031, een jaar eerder dan gedacht.

Het versnellen van de plannen kost bij elkaar 3 miljoen euro. Het gaat hier grotendeels om geld dat eerder moet worden uitgegeven, en niet om extra kosten. Het is de bedoeling dat de grootschalige verbouwing van het gebied zo min mogelijk effect zal hebben op voorstellingen in theater De Willem.

Het theater zal namelijk niet kunnen worden gebruikt omdat de MFA aan het bestaande theatergebouw wordt vastgebouwd. In de nieuwe planning wordt het theaterseizoen zo veel als mogelijk ontzien. De woningbouw in het Van der Palmgebied kan pas starten als het gehele plan is uitgevoerd.

Het definitieve besluit over de versnelling zal worden genomen tijdens de gemeenteraadsvergadering op 3 juli.

Lees meer over:

Lees ook

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.