gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadscommisie verdeeld over investering museum Hof van Nederland

55f6030dd7239c6f77bb119b6b239b9c

Het museum Hof van Nederland behaalt 5 jaar na opening niet de beoogde resultaten. Het museum trekt 20.000 bezoekers, terwijl het pas bij 40.000 rendabel is. Het museum vertelt de geschiedenis van Dordrecht in relatie tot de vaderlandse geschiedenis.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Een oplossing voor het tekort aan bezoekers zou zijn om een investering van 515.000 euro te doen. Hiermee zou bijvoorbeeld meer aandacht voor de inhoud van de collectie moeten komen, een verbetering van de entree en een kleine horecagelegenheid. Dit zou de bezoekersaantallen moeten optrekken.


Het geld is beschikbaar uit een reservepotje van de gemeente, maar de helft van de raadscommissie zag dit tijdens de vergadering afgelopen woensdag niet zitten. “Zeker in deze tijd is het nog maar de vraag of deze investering wel nut heeft” stelt de VVD. Ook Gewoon Dordt is tegen: “Wij denken dat het gereserveerde bedrag niet voldoende is en dat we over twee jaar kunnen concluderen dat het zonde is dat we dit hebben geïnvesteerd. Je gaat het er niet mee redden", aldus Irene Koene. Ook de PVDA is sceptisch, zegt fractievoorzitter Cor van Verk: “Het pand is zeer onhandig met kleine doorgangen, wat niet fijn is voor de bezoekers en erg beperkend werkt. Wij denken dat een eenmalige investering dat niet gaat redden, maar vinden dat de gemeenteraad wel moet nadenken over andere oplossingen.”


Wethouder Piet Sleeking vindt dat de investering wel degelijk nut kan hebben, omdat dit bij andere Dordtse musea ook is gebleken. Bij de volgende vergadering over drie weken zal blijken of het hem lukt andere raadsleden over de streep te trekken.

Lees ook

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.