gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadsleden over werkwijze overname De Dubbel: 'Gemeentebestuur, neem je verantwoordelijkheid!'

7b20addc397dad551cd569ce02ba945d.jpg

“De wethouders worden door hun eigen collegeleden te kakken gezet", zo typeert PvdA-fractievoorzitter Cor van Verk de gang van zaken rondom de overname van zwembad De Dubbel door de gemeente.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente kocht het Dubbeldamse zwembad in september, maar daarover was de gemeenteraad niet vooraf geïnformeerd. Gek, vond onder meer de PvdA dat destijds, omdat het over het besteden van gemeenschapsgeld gaat, en daar gaat de gemeenteraad over.


Vorige week maakte het gemeentebestuur in een raadsbrief bekend dat het gemeentebestuur zelf eigenlijk ook niet goed op de hoogte was van de aankoop. Daaruit bleek onder andere dat de ambtenaren te zelfstandig gewerkt hebben en dat de communicatie en aansturing achterwege is gebleven. Ook stond in de brief dat de desbetreffende portefeuillehouder wethouder Marco Stam en de rest van het gemeentebestuur niet goed op de hoogte waren.


“In de veertien jaar dat ik raadslid ben, hebben wij nog nooit zo’n raadsbrief gekregen”, was Cor van Verk zaterdag bij Studio de Witt nog steeds verbolgen over de gang van zaken. “Er worden ambtenaren verantwoordelijk gesteld, maar het college zelf is toch echt de verantwoordelijke. Daarbij komt ook nog dat twee wethouders de schuld krijgen.”


Geen notie

Daarmee doelt Van Verk op wethouders Marco Stam en Maarten Burggraaf. “Zij worden door hun eigen collegeleden te kakken gezet.” In de brief wordt onder andere gezegd dat wethouder Stam niet goed op de hoogte is gehouden, maar dat hij er zelf achteraan had kunnen gaan. Burggraaf wordt medeverantwoordelijk gehouden omdat het ook gaat om de renovatie van vastgoed.


“Binnen het college was er geen notie van hoe dit proces liep”, vertelt Chris van Benschop van GroenLinks. Volgens Benschop had het gemeentebestuur en de desbetreffende portefeuillehouders zelf op onderzoek moeten gaan. “Het was wel duidelijk dat die renovatie er moest komen en het was ook duidelijk dat daar ambtenaren mee bezig waren.”

Ambtenaren verantwoordelijk?

Het college is met de raadsinformatiebrief afgeweken van een code waarin staat dat zij de verantwoordelijke zijn en niet de ambtenaren, zoals zij wel beweren in de brief. Van Verk verwacht dat het gemeentebestuur daarvoor nog op het matje wordt geroepen door de gemeenteraad. “Alle politieke partijen zullen uiteindelijk een politiek oordeel geven over het handelen van het college in een raadsvergadering.”


De verwachting is dat dit proces besproken wordt op de eerste volgende gemeenteraadsvergadering, die staat gepland op 15 december.

Lees ook

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.