Dordrecht, Netherlands

Radiobeurs verder als hifi-specialist

De Radiobeurs aan de Voorstraat onderzoekt een doorstart met alleen de verkoop van audio- en video-apparatuur. Dat zegt eigenaar Peter Louter tegen TV Dordrecht. Louter vroeg dinsdag faillissement aan. De zaak is voorlopig nog wel open.
Peter Tromp | 24 februari 2016 19:23 | Aangepast op 24 februari 2016 19:23
De Radiobeurs is groot geworden met de verkoop van elektronica-onderdelen. Juist daar is het rendement onvoldoende. Klanten vragen veelal om advies, maar kopen onvoldoende om de geïnvesteerde tijd rendabel te maken. Louter had ook te maken met langdurige ziekte van personeel, waardoor vervanging ingehuurd moest worden.

"Aan de verkoop van hifi-apparatuur is wel geld te verdienen", zegt Louter. De Radiobeurs verkoopt apparatuur uit het hogere segment. "Klanten zijn bereid meer geld uit te geven aan advies aan huis en de aanschaf van duurdere kwaliteitsmerken". 

De Radiobeurs bestaat uit drie panden. Als een doorstart lukt, daarover is momenteel overleg met de curator, wordt de huidige ruimte mogelijk verkleind. Volgens Louter zijn er geen schulden aan leveranciers: "Ik heb alles eerst netjes afgehandeld". Hij verwacht daarom ook dat een doorstart in afgeslankte vorm lukt.

De Radiobeurs heeft een geschiedenis van meer dan 80 jaar. Door het faillissement verliezen twee medewerkers hun baan.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Succesvolle veiligheidscampagne: inwoners melden vaker verdachte zaken

De campagne 'Samen voor een veilige buurt' heeft in Molenlanden zichtbaar resultaat opgeleverd. Volg...

Gastgezinnen helpen straatkittens aan een baasje: ‘Een goede start’

Een moederpoes die onlangs op straat is bevallen van vijf kittens, wordt met haar kroost opgevangen ...

Snelle actie brengt nieuwe buurtAED in Hendrik-Ido-Ambacht tot stand

In slechts 70 minuten had de buurt het benodigde bedrag ingezameld en nu hangt er bij appartementenc...

Beter sociaal plan voor werknemers Fokker: 'Staking heeft effect gehad'

Het Papendrechtse GKN Fokker heeft met de vakbonden een overeenkomst bereikt over een beter sociaal ...

FC Dordrecht start seizoen met wedstrijden tegen Cambuur, MVV en Jong PSV

FC Dordrecht begint op vrijdag 8 augustus aan het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen tegen SC Ca...

Man moet ex-vriendin 500 euro betalen na huiselijk geweld, bedreigingen en vernielingen

De relatie van de 24-jarige R. is over, maar hij woont nog steeds met zijn ex-vriendin in dezelfde w...