gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RANO geeft laatste cent weg

Ziekenhuisomroep RANO heeft haar allerlaatste handeling verricht in het Albert Schweitzerziekenhuis.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vrijdagavond vond de overhandiging plaats van een forse cheque voor het leukemie-onderzoek. Nadat de omroep in januari na 62 jaar was gestopt met de uitzendingen werd de financiële balans opgemaakt. Er was nog een aanzienlijke reserve voor tegenvallers in de bedrijfsvoering. Nu dat geld is vrijgekomen, is al een deel bestemd voor het sponsoren van het Roparunteam van het ziekenhuis, de ALS-stichting en Stichting Opkikker.

Maar ongeveer de helft van het overgeschoten kapitaal, 13.500 euro, werd geschonken aan het Vriendenfonds. Dit geld wordt besteed aan leukemie-onderzoek. Daarom werd de cheque overhandigd aan de voorzitter van het Vriendenfonds, Wim de Leur, en internist Mark-David Levy, de coördinator van het onderzoek.

Zeventien voormalige vrijwilligers van de RANO woonden de bijeenkomst bij en bekeken na afloop nog de ruimte waar ze zo lang actief waren geweest.

Lees ook

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

ertepeller2

Dit Papendrechtse restaurant stijgt tien plaatsen in Lekker Top 100: 'Een mooie beloning'

Restaurant De Ertepeller in Papendrecht is dit jaar opnieuw gestegen in de Top 100 van het blad Lekker. Het restaurant van gastheer Mark van den Berg en chef Arjan Kuipers stond in de uitgave van vorig jaar nog op plaats 77, in de nieuwe editie stijgen de twee jonge Papendrechtse ondernemers naar plaats 67.