gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RANO geeft laatste cent weg

Ziekenhuisomroep RANO heeft haar allerlaatste handeling verricht in het Albert Schweitzerziekenhuis.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Vrijdagavond vond de overhandiging plaats van een forse cheque voor het leukemie-onderzoek. Nadat de omroep in januari na 62 jaar was gestopt met de uitzendingen werd de financiële balans opgemaakt. Er was nog een aanzienlijke reserve voor tegenvallers in de bedrijfsvoering. Nu dat geld is vrijgekomen, is al een deel bestemd voor het sponsoren van het Roparunteam van het ziekenhuis, de ALS-stichting en Stichting Opkikker.

Maar ongeveer de helft van het overgeschoten kapitaal, 13.500 euro, werd geschonken aan het Vriendenfonds. Dit geld wordt besteed aan leukemie-onderzoek. Daarom werd de cheque overhandigd aan de voorzitter van het Vriendenfonds, Wim de Leur, en internist Mark-David Levy, de coördinator van het onderzoek.

Zeventien voormalige vrijwilligers van de RANO woonden de bijeenkomst bij en bekeken na afloop nog de ruimte waar ze zo lang actief waren geweest.

Lees ook

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.