Dordrecht, Netherlands

RANO geeft laatste cent weg

Ziekenhuisomroep RANO heeft haar allerlaatste handeling verricht in het Albert Schweitzerziekenhuis.
Gert van der Steen | 28 november 2016 13:18 | Aangepast op 28 november 2016 13:18
Vrijdagavond vond de overhandiging plaats van een forse cheque voor het leukemie-onderzoek. Nadat de omroep in januari na 62 jaar was gestopt met de uitzendingen werd de financiële balans opgemaakt. Er was nog een aanzienlijke reserve voor tegenvallers in de bedrijfsvoering. Nu dat geld is vrijgekomen, is al een deel bestemd voor het sponsoren van het Roparunteam van het ziekenhuis, de ALS-stichting en Stichting Opkikker.

Maar ongeveer de helft van het overgeschoten kapitaal, 13.500 euro, werd geschonken aan het Vriendenfonds. Dit geld wordt besteed aan leukemie-onderzoek. Daarom werd de cheque overhandigd aan de voorzitter van het Vriendenfonds, Wim de Leur, en internist Mark-David Levy, de coördinator van het onderzoek.

Zeventien voormalige vrijwilligers van de RANO woonden de bijeenkomst bij en bekeken na afloop nog de ruimte waar ze zo lang actief waren geweest.

Lees ook

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...