Dordrecht, Netherlands

RANO geeft laatste cent weg

Ziekenhuisomroep RANO heeft haar allerlaatste handeling verricht in het Albert Schweitzerziekenhuis.
Gert van der Steen | 28 november 2016 13:18 | Aangepast op 28 november 2016 13:18
Vrijdagavond vond de overhandiging plaats van een forse cheque voor het leukemie-onderzoek. Nadat de omroep in januari na 62 jaar was gestopt met de uitzendingen werd de financiële balans opgemaakt. Er was nog een aanzienlijke reserve voor tegenvallers in de bedrijfsvoering. Nu dat geld is vrijgekomen, is al een deel bestemd voor het sponsoren van het Roparunteam van het ziekenhuis, de ALS-stichting en Stichting Opkikker.

Maar ongeveer de helft van het overgeschoten kapitaal, 13.500 euro, werd geschonken aan het Vriendenfonds. Dit geld wordt besteed aan leukemie-onderzoek. Daarom werd de cheque overhandigd aan de voorzitter van het Vriendenfonds, Wim de Leur, en internist Mark-David Levy, de coördinator van het onderzoek.

Zeventien voormalige vrijwilligers van de RANO woonden de bijeenkomst bij en bekeken na afloop nog de ruimte waar ze zo lang actief waren geweest.

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...