gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rapper spreekt over vrijheid

04a2c14d6f261380d8682c9bbfdf531f

Rapper Unorthadox was donderdag in Dordrecht voor opnames van een filmpje over vrijheid en tolerantie. De Rotterdamse rapper is één van zeven sprekers bij de herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering, op 19 juli 1572.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Normaal nodigen we de sprekers uit, maar vanwege corona doen we het nu online", zegt Gert-Jan Schouten van museum Hof van Nederland. Het filmpje met de Rotterdamse rapper, dichter en theatermaker werd gemaakt bij de Zwijndrechtse brug.


"Vrijheid is voor mij dat ik in rust en vrede op een normale manier liefde als hoogste wet aan de dag kan leggen, naar mezelf, maar ook naar anderen toe", zegt Dox. De in 1572 afgesproken vrijheid en tolerantie is ook volgens hem nog altijd niet bereikt.


"De tand des tijds achterhaalt die goeie intenties vaak", vindt hij; "Jan en alleman hebben in al het geschreeuw het gevoel niet gehoord te worden en gaan dan nog harder schreeuwen, terwijl we juist naar elkaar moeten luisteren."


Unorthadox ziet voor zichzelf een taak als bruggenbouwer: "dat doe ik onder meer met mijn muziek. Het is de reden dat ik kunstenaar wilde worden." Zijn filmpje is onderdeel van een reeks van zeven, die zondag wordt afgesloten door columnist Eus Akyol.


Alle filmpjes zijn te zien op de &t=29s

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”