gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rapper spreekt over vrijheid

04a2c14d6f261380d8682c9bbfdf531f

Rapper Unorthadox was donderdag in Dordrecht voor opnames van een filmpje over vrijheid en tolerantie. De Rotterdamse rapper is één van zeven sprekers bij de herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering, op 19 juli 1572.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Normaal nodigen we de sprekers uit, maar vanwege corona doen we het nu online", zegt Gert-Jan Schouten van museum Hof van Nederland. Het filmpje met de Rotterdamse rapper, dichter en theatermaker werd gemaakt bij de Zwijndrechtse brug.


"Vrijheid is voor mij dat ik in rust en vrede op een normale manier liefde als hoogste wet aan de dag kan leggen, naar mezelf, maar ook naar anderen toe", zegt Dox. De in 1572 afgesproken vrijheid en tolerantie is ook volgens hem nog altijd niet bereikt.


"De tand des tijds achterhaalt die goeie intenties vaak", vindt hij; "Jan en alleman hebben in al het geschreeuw het gevoel niet gehoord te worden en gaan dan nog harder schreeuwen, terwijl we juist naar elkaar moeten luisteren."


Unorthadox ziet voor zichzelf een taak als bruggenbouwer: "dat doe ik onder meer met mijn muziek. Het is de reden dat ik kunstenaar wilde worden." Zijn filmpje is onderdeel van een reeks van zeven, die zondag wordt afgesloten door columnist Eus Akyol.


Alle filmpjes zijn te zien op de &t=29s

Lees ook

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”