gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rapper spreekt over vrijheid

04a2c14d6f261380d8682c9bbfdf531f

Rapper Unorthadox was donderdag in Dordrecht voor opnames van een filmpje over vrijheid en tolerantie. De Rotterdamse rapper is één van zeven sprekers bij de herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering, op 19 juli 1572.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Normaal nodigen we de sprekers uit, maar vanwege corona doen we het nu online", zegt Gert-Jan Schouten van museum Hof van Nederland. Het filmpje met de Rotterdamse rapper, dichter en theatermaker werd gemaakt bij de Zwijndrechtse brug.


"Vrijheid is voor mij dat ik in rust en vrede op een normale manier liefde als hoogste wet aan de dag kan leggen, naar mezelf, maar ook naar anderen toe", zegt Dox. De in 1572 afgesproken vrijheid en tolerantie is ook volgens hem nog altijd niet bereikt.


"De tand des tijds achterhaalt die goeie intenties vaak", vindt hij; "Jan en alleman hebben in al het geschreeuw het gevoel niet gehoord te worden en gaan dan nog harder schreeuwen, terwijl we juist naar elkaar moeten luisteren."


Unorthadox ziet voor zichzelf een taak als bruggenbouwer: "dat doe ik onder meer met mijn muziek. Het is de reden dat ik kunstenaar wilde worden." Zijn filmpje is onderdeel van een reeks van zeven, die zondag wordt afgesloten door columnist Eus Akyol.


Alle filmpjes zijn te zien op de &t=29s

Lees ook

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.