gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rapper spreekt over vrijheid

04a2c14d6f261380d8682c9bbfdf531f.jpg

Rapper Unorthadox was donderdag in Dordrecht voor opnames van een filmpje over vrijheid en tolerantie. De Rotterdamse rapper is één van zeven sprekers bij de herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering, op 19 juli 1572.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Normaal nodigen we de sprekers uit, maar vanwege corona doen we het nu online", zegt Gert-Jan Schouten van museum Hof van Nederland. Het filmpje met de Rotterdamse rapper, dichter en theatermaker werd gemaakt bij de Zwijndrechtse brug.


"Vrijheid is voor mij dat ik in rust en vrede op een normale manier liefde als hoogste wet aan de dag kan leggen, naar mezelf, maar ook naar anderen toe", zegt Dox. De in 1572 afgesproken vrijheid en tolerantie is ook volgens hem nog altijd niet bereikt.


"De tand des tijds achterhaalt die goeie intenties vaak", vindt hij; "Jan en alleman hebben in al het geschreeuw het gevoel niet gehoord te worden en gaan dan nog harder schreeuwen, terwijl we juist naar elkaar moeten luisteren."


Unorthadox ziet voor zichzelf een taak als bruggenbouwer: "dat doe ik onder meer met mijn muziek. Het is de reden dat ik kunstenaar wilde worden." Zijn filmpje is onderdeel van een reeks van zeven, die zondag wordt afgesloten door columnist Eus Akyol.


Alle filmpjes zijn te zien op de &t=29s

Lees ook

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.