gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rapport Rekenkamercommissie over externe inhuur gemeente

De Rekenkamercommissie van de gemeenteraad heeft vandaag een rapport uitgebracht, waarin de praktijk van het extern inhuren van personeel is doorgelicht. De conclusies zijn zorgelijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Rekenkamer heeft vorig jaar aan het bewonerspanel Dordrecht gevraagd welke onderwerpen zij zou moeten onderzoeken. Met 29% kwam deze kwestie prominent naar voren. De Kamer heeft de periode van 2013 tot 2016 bekeken.

In het hoofdstuk conclusies van de Beleidsnota zijn de alinea’s achtereenvolgens:
  • Geen zicht op aard en omvang externe inhuur
  • Geen grip op externe inhuur
  • Geen gemeentelijk kader, geen beleidskader
  • Consequenties opgavengestuurd werken voor externe inhuur onvoldoende doordacht

In de praktijk blijkt volgens de gemeente dat afdelingsmanagers een grote mate van vrijheid hebben bij het bepalen hoe en door wie een bepaalde opgave wordt opgelost. Zolang het maar binnen het afdelingsbudget past. Dat is de voornaamste reden dat er geen overzicht is. In de periode die is onderzocht zijn de kosten van externe inhuur gestegen van 7,6 miljoen in 2013 naar 12,3 miljoen in 2016. Ook het verschil tussen wat aan uitgaven was gepland en wat daadwerkelijk is uitgegeven is opgelopen tot 7,2 miljoen in 2016.

De Kamer beveelt het college aan om te zorgen voor een actueel en volledig overzicht van de externe inhuur en om een beleidskader te ontwikkelen waarin wordt aangegeven waarvoor en onder welke voorwaarden externe inhuur kan plaatsvinden.

In de reactie op het rapport wijst het college op het belang van “flexibiliteit en wendbaarheid voor de lerende organisatie waarop het college inzet”.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.