gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rapport Rekenkamercommissie over externe inhuur gemeente

De Rekenkamercommissie van de gemeenteraad heeft vandaag een rapport uitgebracht, waarin de praktijk van het extern inhuren van personeel is doorgelicht. De conclusies zijn zorgelijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Rekenkamer heeft vorig jaar aan het bewonerspanel Dordrecht gevraagd welke onderwerpen zij zou moeten onderzoeken. Met 29% kwam deze kwestie prominent naar voren. De Kamer heeft de periode van 2013 tot 2016 bekeken.

In het hoofdstuk conclusies van de Beleidsnota zijn de alinea’s achtereenvolgens:
  • Geen zicht op aard en omvang externe inhuur
  • Geen grip op externe inhuur
  • Geen gemeentelijk kader, geen beleidskader
  • Consequenties opgavengestuurd werken voor externe inhuur onvoldoende doordacht

In de praktijk blijkt volgens de gemeente dat afdelingsmanagers een grote mate van vrijheid hebben bij het bepalen hoe en door wie een bepaalde opgave wordt opgelost. Zolang het maar binnen het afdelingsbudget past. Dat is de voornaamste reden dat er geen overzicht is. In de periode die is onderzocht zijn de kosten van externe inhuur gestegen van 7,6 miljoen in 2013 naar 12,3 miljoen in 2016. Ook het verschil tussen wat aan uitgaven was gepland en wat daadwerkelijk is uitgegeven is opgelopen tot 7,2 miljoen in 2016.

De Kamer beveelt het college aan om te zorgen voor een actueel en volledig overzicht van de externe inhuur en om een beleidskader te ontwikkelen waarin wordt aangegeven waarvoor en onder welke voorwaarden externe inhuur kan plaatsvinden.

In de reactie op het rapport wijst het college op het belang van “flexibiliteit en wendbaarheid voor de lerende organisatie waarop het college inzet”.

Lees ook

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.