gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter bepaalt: Kothinsky moet weg uit het Energiehuis

Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.


Het grand café stapte naar de rechter omdat zij meenden recht te hebben op een financiële tegemoetkoming van de Stichting Energiehuis. Het café ging later open dan gepland omdat de bouwwerkzaamheden uit liepen.

In dezelfde procedure eiste het Energiehuis het geld op dat Kothinsky, als voorschot op de financiële tegemoetkoming, achterhield in hun betalingen.


De rechter heeft het Energiehuis in het gelijk gesteld omdat het Energiehuis in hun contract een passage had opgenomen dat hen indekte tegen vertraging in de oplevering van het pand. Kothinsky moet 73.000 euro en de proceskosten aan het Energiehuis betalen.


Daarnaast heeft de rechter besloten dat het contract tussen het Energiehuis en Kothinsky ontbonden wordt per 1 september 2015. Dat betekent dat Kothinsky per 1 september zou moeten sluiten. De partijen willen met elkaar verder en zijn met elkaar in gesprek om tot een oplossing te komen.

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.