gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter bepaalt: Kothinsky moet weg uit het Energiehuis

Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.


Het grand café stapte naar de rechter omdat zij meenden recht te hebben op een financiële tegemoetkoming van de Stichting Energiehuis. Het café ging later open dan gepland omdat de bouwwerkzaamheden uit liepen.

In dezelfde procedure eiste het Energiehuis het geld op dat Kothinsky, als voorschot op de financiële tegemoetkoming, achterhield in hun betalingen.


De rechter heeft het Energiehuis in het gelijk gesteld omdat het Energiehuis in hun contract een passage had opgenomen dat hen indekte tegen vertraging in de oplevering van het pand. Kothinsky moet 73.000 euro en de proceskosten aan het Energiehuis betalen.


Daarnaast heeft de rechter besloten dat het contract tussen het Energiehuis en Kothinsky ontbonden wordt per 1 september 2015. Dat betekent dat Kothinsky per 1 september zou moeten sluiten. De partijen willen met elkaar verder en zijn met elkaar in gesprek om tot een oplossing te komen.

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.