gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter bepaalt: Kothinsky moet weg uit het Energiehuis

Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.


Het grand café stapte naar de rechter omdat zij meenden recht te hebben op een financiële tegemoetkoming van de Stichting Energiehuis. Het café ging later open dan gepland omdat de bouwwerkzaamheden uit liepen.

In dezelfde procedure eiste het Energiehuis het geld op dat Kothinsky, als voorschot op de financiële tegemoetkoming, achterhield in hun betalingen.


De rechter heeft het Energiehuis in het gelijk gesteld omdat het Energiehuis in hun contract een passage had opgenomen dat hen indekte tegen vertraging in de oplevering van het pand. Kothinsky moet 73.000 euro en de proceskosten aan het Energiehuis betalen.


Daarnaast heeft de rechter besloten dat het contract tussen het Energiehuis en Kothinsky ontbonden wordt per 1 september 2015. Dat betekent dat Kothinsky per 1 september zou moeten sluiten. De partijen willen met elkaar verder en zijn met elkaar in gesprek om tot een oplossing te komen.

Lees ook

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.