gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter bepaalt: Kothinsky moet weg uit het Energiehuis

Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Grand Café Kothinsky moet per 1 september uit het Energiehuis, dat heeft de rechter woensdag bepaald. Het is een deel van de uitspraak van een rechtszaak die het grand café heeft aangespannen om geld te eisen van de Stichting Energiehuis.


Het grand café stapte naar de rechter omdat zij meenden recht te hebben op een financiële tegemoetkoming van de Stichting Energiehuis. Het café ging later open dan gepland omdat de bouwwerkzaamheden uit liepen.

In dezelfde procedure eiste het Energiehuis het geld op dat Kothinsky, als voorschot op de financiële tegemoetkoming, achterhield in hun betalingen.


De rechter heeft het Energiehuis in het gelijk gesteld omdat het Energiehuis in hun contract een passage had opgenomen dat hen indekte tegen vertraging in de oplevering van het pand. Kothinsky moet 73.000 euro en de proceskosten aan het Energiehuis betalen.


Daarnaast heeft de rechter besloten dat het contract tussen het Energiehuis en Kothinsky ontbonden wordt per 1 september 2015. Dat betekent dat Kothinsky per 1 september zou moeten sluiten. De partijen willen met elkaar verder en zijn met elkaar in gesprek om tot een oplossing te komen.

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.