gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter: man die wasdroger en bankstel van de trap gooide wilde agent raken

3f9ed38953b071e7dcfd4f955718da74.jpg

Een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam gooide in april 2022 wel degelijk met een wasdroger, een bankstel en chloor naar een agent, zegt de Rotterdamse rechter. Die veroordeelt Lloyd S. tot vier maanden cel en een taakstraf. Zelf zegt de man dat hij zijn trap wilde barricaderen.

Rijnmond |  | Aangepast op
Nee, hij 'vulde' zijn trapgat niet net als het computerspelletje Tetris, stelt de rechtbank in Rotterdam maandagmiddag. Lloyd S. (34) zou daadwerkelijk een wasdroger, een bankstel, een deur en ander huisraad van de trap naar beneden hebben gegooid.

Onderaan die trap stonden agenten die hem willen aanhouden. De toestand in Hardinxveld-Giessendam duurt bijna de hele nacht. Uiteindelijk wordt Lloyd S. geboeid afgevoerd.

De frustratie loopt heel hoog op als de politie voor de deur van S. staat. Hij weigert naar buiten te komen, roept hij vanuit het raam. De buurman heeft geklaagd over overlast. Volgens S. wil de man hem zwart maken, met verzonnen klachten. Lloyd voelt zich al lang slecht behandeld door andere mensen en instanties.

De frustratie bereikt een hoogtepunt en de belegering duurt de hele nacht. Tegen de ochtend staat de politie in de slaapkamer van Lloyd en geeft hij zich over. Daarbij zou hij klappen hebben gekregen, vertelde hij tijdens de rechtszaak. Zijn woning is dan een puinhoop. Om binnen te komen heeft de politie de ruiten ingeslagen.

Vrijgelaten
"Meneer probeerde spullen te gooien en chloor te gooien", zegt de rechter. "In plaats van mee te werken verschanst hij zich en probeert hij met grof geweld te verhinderen dat de agenten binnen komen."
Omdat de rechtszaak lang op heeft zich laten wachten straft de rechter lager dan de eis van justitie.

S. krijgt zes maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, moet zich laten behandelen en zich regelmatig melden bij justitie. Ook moet hij de agent die hij bespoot met chloor 300 euro betalen. De man zei last te hebben van zijn huid. Omdat hij nog een andere voorwaardelijke straf open had staan, moet hij ook 64 uur taakstraf verrichten. Justitie eiste eerder een maand cel extra.

Omdat Lloyd S. al langere tijd in voorarrest zat, is hij inmiddels vrijgelaten. Dat gebeurde vermoedelijk al op de dag van de inhoudelijke rechtszaak, twee weken geleden. Tijdens de zitting vertelde hij zijn leven te willen oppakken en dat hij hoopte bij de verjaardag van zijn dochter te kunnen zijn.

Dit artikel verscheen ook op de website bij mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

|

Lees ook

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.