gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter: man die wasdroger en bankstel van de trap gooide wilde agent raken

3f9ed38953b071e7dcfd4f955718da74

Een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam gooide in april 2022 wel degelijk met een wasdroger, een bankstel en chloor naar een agent, zegt de Rotterdamse rechter. Die veroordeelt Lloyd S. tot vier maanden cel en een taakstraf. Zelf zegt de man dat hij zijn trap wilde barricaderen.

Rijnmond |  | Aangepast op
Nee, hij 'vulde' zijn trapgat niet net als het computerspelletje Tetris, stelt de rechtbank in Rotterdam maandagmiddag. Lloyd S. (34) zou daadwerkelijk een wasdroger, een bankstel, een deur en ander huisraad van de trap naar beneden hebben gegooid.

Onderaan die trap stonden agenten die hem willen aanhouden. De toestand in Hardinxveld-Giessendam duurt bijna de hele nacht. Uiteindelijk wordt Lloyd S. geboeid afgevoerd.

De frustratie loopt heel hoog op als de politie voor de deur van S. staat. Hij weigert naar buiten te komen, roept hij vanuit het raam. De buurman heeft geklaagd over overlast. Volgens S. wil de man hem zwart maken, met verzonnen klachten. Lloyd voelt zich al lang slecht behandeld door andere mensen en instanties.

De frustratie bereikt een hoogtepunt en de belegering duurt de hele nacht. Tegen de ochtend staat de politie in de slaapkamer van Lloyd en geeft hij zich over. Daarbij zou hij klappen hebben gekregen, vertelde hij tijdens de rechtszaak. Zijn woning is dan een puinhoop. Om binnen te komen heeft de politie de ruiten ingeslagen.

Vrijgelaten
"Meneer probeerde spullen te gooien en chloor te gooien", zegt de rechter. "In plaats van mee te werken verschanst hij zich en probeert hij met grof geweld te verhinderen dat de agenten binnen komen."
Omdat de rechtszaak lang op heeft zich laten wachten straft de rechter lager dan de eis van justitie.

S. krijgt zes maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, moet zich laten behandelen en zich regelmatig melden bij justitie. Ook moet hij de agent die hij bespoot met chloor 300 euro betalen. De man zei last te hebben van zijn huid. Omdat hij nog een andere voorwaardelijke straf open had staan, moet hij ook 64 uur taakstraf verrichten. Justitie eiste eerder een maand cel extra.

Omdat Lloyd S. al langere tijd in voorarrest zat, is hij inmiddels vrijgelaten. Dat gebeurde vermoedelijk al op de dag van de inhoudelijke rechtszaak, twee weken geleden. Tijdens de zitting vertelde hij zijn leven te willen oppakken en dat hij hoopte bij de verjaardag van zijn dochter te kunnen zijn.

Dit artikel verscheen ook op de website bij mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

|

Lees ook

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.